Sława Przybylska – pochodzenie. Skąd wzięła się na estradzie?

Kaja Nowacka

Sława Przybylska – pochodzenie tej niezwykłej artystki to temat, który nieustannie fascynuje jej fanów. Znasz historię jej życia i kariery, ale czy wiesz, skąd pochodzi?

sława przybylska pochodzenie

Sława Przybylska – pochodzenie artystki

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzi Sława Przybylska, niezwykła artystka, której głos oczarował miliony? Urodziła się ona 2 listopada 1932 roku w Międzyrzecu Podlaskim, miasteczku, które zapewne mało kto kojarzy. 

Mimo skromnego początku Sława nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach i zawsze z dumą mówiła o rodzinnym mieście.

Sława Przybylska to nie tylko artystka, ale i osoba o niezwykle ciekawym życiorysie. Córka Józefa i Marianny Przybylskich po drugiej wojnie światowej wychowała się w Domu Młodzieży w Krzeszowicach. Marzyła o malarstwie i rzeźbie, a jej ojciec widział w niej przyszłą zakonnicę. W rezultacie jednak to muzyka okazała się jej prawdziwym powołaniem.

Sława Przybylska – pochodzenie talentu muzycznego i droga do rozpoznawalności

Warszawski Studencki Teatr Satyryków STS umożliwił Sławie Przybylskiej debiut artystyczny. Swoje umiejętności wokalne prezentowała również w klubie „Stodoła”. W 1957 roku triumfowała w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia.

Ścieżka kariery Sławy Przybylskiej zawiodła ją na ekran kinowy. W 1958 roku podkładała głos do piosenki „Pamiętasz, była jesień” w filmie „Pożegnania” Wojciecha Hasa.

Fot. Edward Hartwig via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: