Anna Przybylska – wykształcenie. Czy była dyplomowaną aktorką?

Michał Wójtowicz

Wierni fani nadal wspominają Annę Przybylską. Wykształcenie nie jest tym, co przychodzi do głowy jako pierwsze. Zawsze kojarzona niezapomnianymi rolami filmowymi i serialowymi Przybylska ma jednak fascynującą ścieżkę edukacji.

anna przybylska wykształcenie

Anna Przybylska – wykształcenie. Czy stanowiło początek jej drogi?

Anna Przybylska, urodzona 26 grudnia 1978 roku w Gdyni, zawsze była osobą zdeterminowaną do osiągnięcia sukcesu. Córka Krystyny Przybylskiej, technika gastronomii, i Bogdana Przybylskiego, oficera marynarki wojennej, kończyła IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Na tym się jednak nie kończy opowieść o wykształceniu Anny Przybylskiej!

Po maturze zdecydowała się kontynuować naukę. Jej wybór padł na Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie studiowała pedagogikę obronną. Zdecydowała się jednak porzucić ten kierunek już po pierwszym roku. Wybrała karierę aktorki.

Anna Przybylska – kim tak naprawdę była?

Anna Przybylska była nie tylko znaną aktorką, ale także niezwykle silną i zdecydowaną kobietą. Pomimo straty ojca, który zmarł na nowotwór, Anna nie zrezygnowała z marzeń o wielkiej karierze.

Pierwszy jej poważny film to „Ciemna strona Wenus” w 1997 roku. Od tego czasu zaznaczyła obecność w rolach, które przyciągnęły uwagę widzów. Sławę przyniosła jej rola Marylki Baki, charyzmatycznej policjantki, w serialu „Złotopolscy”, a potem także dr Kariny w „Daleko od noszy”. Mimo że nie miała formalnego wykształcenia, Anna Przybylska znakomicie radziła sobie w świecie filmu.

Przybylska była również znana ze swojej urody, która przyniosła jej wiele lukratywnych kontraktów reklamowych. Była pierwszą Polką, która została ambasadorką i twarzą europejskiej marki kosmetycznej Astor. Niezależnie od jej filmowej kariery mimo braku aktorskiego wykształcenia Anna Przybylska była również znaną postacią w świecie mody, często uważana za jedną z najpiękniejszych polskich gwiazd.

Trzeba jednak pamiętać, że Anna Przybylska nie była tylko gwiazdą kina i modelką. Była też matką trójki dzieci: córki Oliwii i dwóch synów, Szymona i Jana. Życie Anny Przybylskiej było pełne wyzwań, ale jej determinacja, talent i siła charakteru pozwoliły jej osiągnąć sukces na wielu polach.

Fot. główna: Ja Fryta via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: