Anna Lewandowska – wykształcenie. Więcej niż stereotypowa WAGs!

Michał Wójtowicz

Dla Anny Lewandowskiej wykształcenie niewątpliwie może być powodem do dumy. Na ile dała się poznać, to edukacja wcale nie musi być zamkniętym etapem w życiu gwiazdy. Zobacz, czego (na)uczyła się do tej pory!

anna lewandowska wykształcenie

Wielu internautów często poddawało w wątpliwość przygotowanie i wykształcenie Anny Lewandowskiej w kierunku, który upoważniałby do udzielania porad innym osobom. Być może w szeroko pojmowanej branży fitness są takie przypadki, ale jej to nie dotyczy. A ci, którzy uważają, że dyplomy są tylko papierkami, niech spojrzą na efekty jej działań. Forma fizyczna Roberta Lewandowskiego to chodząca reklama skuteczności porad serwowanych przez Anię. Koszty ich otrzymania i wdrożenia to temat na osobny artykuł.

Kim z wykształcenia jest Anna Lewandowska?

Po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno, gdy zaczęła zdobywać medale w karate. Choć treningi sztuk walki zaczęła w wieku 11 lat, to trudno je zakwalifikować jako edukację sensu stricto. A co ze studiami wyższymi? Anna Lewandowska z wykształcenia jest specjalistką do spraw żywienia oraz menadżerem sportu. Wydaje się, że w jej przypadku wybór kierunków miał wtórny charakter. Nauka posłużyła uzupełnieniu samodzielnie zdobytej wiedzy i rozwojowi w dziedzinach, którymi już się zajmowała – najpierw bardziej hobbystycznie, później profesjonalnie i zawodowo.

Anna Lewandowska – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Najpewniej swoją edukację rozpoczęła w rodzinnej Łodzi – ale w sieci nie ma informacji o tym, do których konkretnie placówek uczęszczała. Wiemy za to, że w liceum miała kłopoty z powodu trenowania karate na drzwiach po dwóch ocenach niedostatecznych z matematyki. Rozładowywanie frustracji miało szereg negatywnych konsekwencji wychowawczych i sportowych, co było dobrą nauczką na przyszłość.

Studia wyższe ukończyła na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Obrona pracy magisterskiej miała miejsce w 2013 roku. Przygotowanie akademickie i wyższe wykształcenie Anny Lewandowskiej nie ograniczało się jedynie do studiów pierwszego i drugiego stopnia – zdobyła także kwalifikacje w ramach studiów podyplomowych.

Z czego znana jest Anna Lewandowska?

Anna Lewandowska to postać niezwykle popularna, znana zarówno ze swojej kariery sportowej, jak i inicjatyw społecznych i biznesowych. Jako zawodniczka karate wielokrotnie zdobywała medale na międzynarodowych zawodach. Wielu Polaków zna ją jednak przede wszystkim jako trenerkę personalną i dietetyczkę. Od 2013 roku prowadzi bloga Healthy Plan by Ann, na którym udziela porad żywieniowych i sportowych.

W 2016 roku założyła markę Foods by Ann, oferującą zdrowe przekąski. Jest również założycielką aplikacji Diet & Training by Ann, dostępnej na smartfony z systemem iOS i Android. W 2018 roku otworzyła Healthy Store Foods By Ann – kawiarnię ze zdrową żywnością. Anna jest żoną znanego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Fot. główna: Zorro2212 via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: