Anna-Maria Sieklucka – wykształcenie. Tego na pewno się nie spodziewasz!

Kaja Nowacka

Anna-Maria Sieklucka – wykształcenie tej aktorki jest tyleż fascynujące, co nieoczywiste. Od prestiżowego liceum w Lublinie, przez niespotykany kierunek studiów, aż do olśniewającej kariery! Co o niej wiemy?

anna-maria sieklucka wykształcenie

Anna-Maria Sieklucka – wykształcenie, które stanowi fundament

Jak wyglądały początki edukacyjne Anny-Marii Siekluckiej? Wykształcenie, a właściwie jego najwcześniejsze etapy, są związane z rodzinnym Lublinem. Przyszła odtwórczyni roli Laury jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. To jedna ze szkół cieszących się renomą najlepszej szkoły średniej w województwie. Po zdanej maturze nie zdecydowała się na typowy kierunek. Zamiast tego poszła za głosem swojego serca. Zdecydowała się na studia we Wrocławiu, gdzie działa filia Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. 

Anna-Maria Sieklucka – kim naprawdę jest? Odkryj jej drogę do sławy

Gwiazda „365 dni”, Anna-Maria Sieklucka, to więcej niż tylko jej filmowa postać, Laura. Aktorka, urodzona 31 maja 1992 roku, stała się znaną osobistością na polskim rynku filmowym. Pierwsze kroki stawiała głównie w teatrze, tworząc swoją drogę ku temu, by zaistnieć w świadomości szerszej publiczności.

Przełomowym momentem była dla niej rola w filmie „365 dni”. Film, oparty na kontrowersyjnej powieści Blanki Lipińskiej, rzuca na Sieklucką światło reflektorów. Pojawiła się nawet w popularnym programie telewizyjnym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Mimo to ciągle pamięta o swoich teatralnych korzeniach, co potwierdza rolą w sztuce „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa. 

Przekonajcie się sami – ta niezwykła kobieta ma jeszcze wiele do zaoferowania!

Fot. główna: Telemagazyn via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: