Kacper Tekieli – pochodzenie. Jakie miasto ukształtowało karierę alpinisty?

Michał Wójtowicz

Co wiemy o Kacprze Tekielim? Pochodzenie znanego alpinisty i nieżyjącego już niestety męża Justyny Kowalczyk zostało odkryte. Mówimy, skąd wywodził się ten wybitny znawca górskich szczytów.

kacper tekieli pochodzenie

Kacper Tekieli – pochodzenie. Tajemnica odkryta!

Jakie były rodzinne strony Kacpra Tekielego? Pochodzenie wybitnego alpinisty na pewno cię zaskoczy. Sportowiec wywodził się bowiem z Gdańska. To właśnie z tego miasta przeniósł się do Krakowa, gdzie kontynuował swoją wyjątkową karierę.

Droga do sławy – co kryje się za sukcesem?

Kacper Tekieli był nie tylko alpinistą, ale także mężem znanej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk. Pierwszy raz ujawnił się publicznie u jej boku podczas gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie od razu zwrócił na siebie uwagę.

Tekieli to nie tylko utalentowany alpinista, ale również absolwent filozofii. Jego zainteresowania jednak nie ograniczały się tylko do teoretycznej refleksji. Był to człowiek, który miał w sobie ducha przygody i zawsze dążył do przekraczania granic. Niezwykła pasja do wspinaczki rozpoczęła się po przeprowadzce do Krakowa, gdzie zafascynowały go górskie szlaki. Niestety pasja ta stała się również przyczyną jego śmierci, gdyż Tekieli zginął tragicznie 18.05.2023 r. Alpinista został przysypany przez lawinę.

Kacper Tekieli zdobywał szczyty nie tylko w Polsce, ale także w Alpach, Himalajach, a nawet w Colorado w USA. Jego wejścia na szczyt Kaukazu (Elbrus – 5642 m n.p.m.) i Matterhorn to prawdziwe wyczyny, które przysporzyły mu sławy na całym świecie.

Fot. zrzut ekranu z filmu „Kacper Tekieli o etycznej stronie podejmowania ryzyka – Krakowski Festiwal Górski 2017” via YouTube.com – wspinanie.plZobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: