Carolina Garcia – pochodzenie zdolnej tenisistki

Kaja Nowacka

Kim jest gwiazda sportu Caroline Garcia? Pochodzenie tenisistki nie jest owiane żadną tajemnicą, z pewnością nie zaskoczy jej fanów. Garcia urodziła się we Francji w Saint-Germain-en-Laye w roku 1993. Swoją przygodę z tenisem zaczęła już w wieku 6 lat!

caroline garcia pochodzenie

Carolina Garcia – pochodzenie i rodzice

Jakie korzenie ma Caroline Garcia? Louis Paul Garcia, czyli jej ojciec, jest znanym trenerem tenisa pochodzącym z Hiszpanii. Niewiele wiadomo o matce tenisistki – Mary Lene Garcia jest Francuzką. Caroline jest jedyną córką pary. Rodzice towarzyszą córce, wspierają ją, a ojciec przez długi czas pełnił funkcję trenera tenisistki. To dzięki jego wsparciu Garcia zaczęła osiągać kolejne sukcesy.

W 2021 roku tenisistka postanowiła zakończyć współpracę z ojcem i przejść pod skrzydła innego trenera. Jak tłumaczyła, była to jej świadoma i dojrzała decyzja. Od tego momentu dalszą karierą Caroline zajmowali się kolejni doświadczeni szkoleniowcy. Co wiadomo o relacjach sportsmenki z rodziną? Wydaje się, że tenisistka chroni swoją prywatność i niechętnie dzieli się informacjami na temat życia rodzinnego. 

Carolina Garcia – pochodzenie i kariera zawodowa

Czy pochodzenie Caroline Garcii zaważyło na jej karierze? W jej żyłach płynie krew hiszpańska i francuska. Z pewnością fakt, że ojciec ma wiele wspólnego z tenisem, odegrał znaczącą rolę. Ich wieloletnia współpraca zaowocowała licznymi sukcesami młodej Caroliny. Rok 2021 okazał się przełomowy, a sportsmenka przyznała się kilkukrotnie, że był wyjątkowo ciężki. Nie wiadomo, czy z opresji pomogli jej wyjść rodzice. Pozostaje mieć nadzieję, że wciąż wspierają ją podobnie jak na początku kariery.

Choć Carolina jest w połowie Hiszpanką, swoje życie i karierę związała z Francją. jej ulubionym miastem jest Lion.

Fot. główna: si.robi via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: