Michał Sołowow – pochodzenie. Czy to ono ukształtowało miliardera?

Kaja Nowacka

Kim jest miliarder Michał Sołowow? Pochodzenie jednego z najbogatszych ludzi w Polsce może cię zaskoczyć! Mimo że jego postać jest owiana tajemnicą, udało się nam dowiedzieć, gdzie znajdują się jego rodzinne strony.

Michał Sołowow – pochodzenie może zaskakiwać!

Co wiemy o Michale Sołowiowie? Pochodzenie miliardera nie jest oczywiste! Nie wywodzi się bowiem z dużego miasta, takiego jak Warszawa czy Wrocław – to rodowity Kielczanin. Urodzony w 1962 roku, swoje pierwsze kroki w biznesie stawiał w rodzinnych Kielcach, które zawsze pozostawało bliskie jego sercu.

Tajemnice miliardera. Co o nim wiadomo?

Życie prywatne Michała Sołowowa jest owiane tajemnicą. Wiemy, że jest żonaty i ma troje dzieci, ale o nich nie mówi publicznie. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej – po studiach wyjechał do pracy za granicę. Zarobione pieniądze zainwestował w firmę budowalną, którą razem ze wspólnikiem prowadził w Kielcach.

Droga do pierwszego miliona

Jak wzbogacił się Michał Sołowow? Pochodzenie nie było żadną przeszkodą – wystarczyła wrodzona smykałka do interesów. Jego firma budowlana stała się jednym z największych przedsiębiorstw w kraju. Po jej sprzedaży nie spoczął na laurach. Zainwestował w różne spółki i zakładał kolejne, między innymi sieć supermarketów budowlanych Nomi, spółkę deweloperską Echo Investment.

Obecnie jest właścicielem takich spółek jak m.in. Cersanit, Homla, Barlinek oraz North Food.Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: