Maryna Barfuss – pochodzenie, Kraków i muzyka

Aleksandra Nabierzyńska

Maryna Barfuss – pochodzenie tej znanej flecistki jest ściśle związane z urokliwym Krakowem. Chcesz poznać więcej szczegółów? Sprawdź nasz artykuł!

Maryna Barfuss – pochodzenie z krakowską nutą

Maryna Barfuss, urodzona 16 lipca 1959 roku, jest nie tylko znaną flecistką, ale także jedną z najważniejszych postaci na krakowskiej scenie muzycznej. Jej związki z Krakowem sięgają najwcześniejszych lat jej życia, kiedy to zdobywała edukację muzyczną i szlifowała swoje umiejętności jako flecistka. 

Kraków to miejsce, gdzie poznała swojego przyszłego męża, znanego polskiego muzyka Grzegorza Turnaua. Przez blisko cztery dekady Maryna Barfuss i Grzegorz Turnau są nie tylko szczęśliwą parą, ale także twórczym duetem na polskiej scenie muzycznej. Kraków jest zatem nie tylko miejscem pochodzenia Maryny Barfuss, ale także źródłem jej inspiracji i domem dla jej twórczości.

Pierwsze muzyczne kroki z Grzegorzem Turnauem

Pierwsza współpraca Maryny Barfuss z Grzegorzem Turnauem rozpoczęła się przy nagraniu debiutanckiej płyty Turnaua „Naprawdę nie dzieje się nic” w 1991 roku. Płyta ta osiągnęła niesamowity sukces, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i zdobywając złoty status. Barfuss, będąca odpowiedzialna za sekcję fletową, stała się nieodzownym elementem projektu.

Przy boku Turnaua – muzyczna i osobista synergia

Z Grzegorzem Turnauem Maryna Barfuss związana jest od prawie czterech dekad. Para zdecydowała się na ślub w latach osiemdziesiątych, a od tamtej pory nie tylko dzieli wspólne rodzinne chwile, ale też twórczo współpracuje. Przy wspólnym tworzeniu muzyki Turnau wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku, takich jak Krzysztof Kamil Baczyński, Jan Brzechwa, Bolesław Leśmian, Zbigniew Herbert czy Konstanty Ildefons Gałczyński.Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: