Krystian Ochman – pochodzenie talentu, który zachwycił Europę

Aleksandra Nabierzyńska

Krystian Ochman – pochodzenie tego artysty to fascynujące połączenie kultur. Czy wiesz, gdzie urodził i wychował się celebryta?

krystian ochman pochodzenie

Krystian Ochman – pochodzenie i początki muzycznej kariery

Krystian Ochman urodził się 19 lipca 1999 roku w Melrose, w stanie Massachusetts. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach – jego ojciec Maciej grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, a dziadek, Wiesław Ochman, jest znanym śpiewakiem operowym. Przez większą część dzieciństwa Krystian dorastał w pobliżu Waszyngtonu, gdzie jego rodzice przenieśli się jeszcze w czasach komunistycznych.

Pierwsze muzyczne kroki Krystiana Ochmana

Krystian Ochman – pochodzenie i muzyczna droga są ze sobą nierozerwalnie związane. W dzieciństwie zafascynowany sportem młody Krystian uprawiał pływanie i marzył o karierze piłkarskiej. Jednak rodzice zachęcili go do nauki gry na fortepianie i trąbce. W gimnazjum podjął naukę śpiewu i zagrał księcia w szkolnym przedstawieniu musicalowym Kopciuszek. Gdy skończył 18 lat, wrócił do Polski, gdzie rozpoczął studia wokalistyki klasycznej na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Sukces na scenie muzycznej – wygrana w The Voice of Poland

Talent Krystiana zaowocował w 2020 roku, gdy Ochman zdobył zwycięstwo w 11. edycji programu The Voice of Poland, dołączając do drużyny Michała Szpaka. Niedługo po finale, Krystian wydał swój debiutancki singiel „Światłocienie”, a następnie kolejne single, w tym „Wielkie tytuły”, „Wspomnienie” i „Ten sam ja”.

Fot. główna: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: