Krystian Ochman – rodzice. Kim są rodzice finalisty Eurowizji?

Michał Wójtowicz

Czy muzykę można mieć we krwi? Dowodem na to jest Krystian Ochman! Rodzice i dziadek piosenkarza o polsko-amerykańskiego pochodzenia również związani są ze światem muzyki. Kim są jego rodzice i po kim młody muzyk odziedziczył swój talent? Przedstawiamy najważniejsze fakty i informacje.

Krystian_Ochman rodzice

Krystian Ochman w ostatnich latach zaliczył imponujące wejście do branży muzycznej. 22-latek nie tylko wygrał „The Voice of Poland”, ale także został reprezentantem naszego kraju na Eurowizji. W międzyczasie wydał także debiutancką płytę. Jak się okazuje, Krystian Ochman muzykę ma po prostu we krwi. Wokalista pochodzi bowiem z bardzo muzykalnej rodziny, a rozpoznawalność zyskali już jego ojciec i dziadek. Kim są rodzice Krystiana Ochmana?

Maciej Ochman – kim jest ojciec Krystiana Ochmana?

Ojcem Krystiana jest Maciej Ochman, który w przeszłości był związany z rockowym zespołem Róże Europy, w którym grał na syntezatorze, jako klawiszowiec. W zespole występował do początku lat 80-tych, czyli czasu swojej emigracji do Stanów Zjednoczonych. W Ameryce Maciej podjął naukę języka angielskiego, studiował socjologię i antropologię na Northeastern University oraz dokształcał się w dziedzinie transmisji danych, czyli tzw. broadcastingu na Boston University.  Swoją karierę oparł na produkcji telewizyjnej, rozrywce oraz technologiach informacyjnych.

Dorota Ochman – kim jest mama Krystiana Ochmana?

Mama Macieja Ochmana to Dorota Ochman. Pani Dorota jest z wykształcenia finansistką i w przeciwieństwie do męża nie ma muzycznej przeszłości. Tworzy jednak ciepły dom i zapewnia wsparcie synowi. Jak podkreśla Krystian, ma on w Ameryce kochającą rodzinę, która go wspiera i podpowiada, kiedy on sam nie wie, co robić. Rodzice Maćka na co dzień mieszkają pod Waszyngtonem. Z powodu pandemii, nie mogli przez dwa lata przylecieć do Polski, przez co widzieli się z synem dość rzadko.

Wiesław Ochman – rodzice słynny dziadek

Nie tylko ojciec Krystiana Ochmana był znanym i rozpoznawalnym muzykiem. Prawdziwą muzyczną karierę zrobił w latach 60. ubiegłego wieku jego dziadek, czyli Wiesław Ochman. Słynny śpiewak operowy zaczynał jako solista studenckiego zespołu pieśni i tańca „Krakus”, który działał przy Akademii Górniczo-Hutniczej. Po początkowych sukcesach na polskiej scenie muzycznej talent Wiesława został doceniony również za granicą, dzięki czemu występował w operach na całym świecie. Ojciec Krystiana Ochmana związany był z rockową grupą Róże Europy, jego mama jest finansistką.

Fot. Główne: Czas na Opole via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Popularne wpisy: