Malik Montana – pochodzenie. Co płynie w krwi dumnego rapera?

Michał Wójtowicz

Mnóstwo nieciekawych rzeczy przykleiło się ostatnio do nazwiska Malik Montana. Pochodzenie tego jegomościa jest za to całkiem interesujące. A zdaniem niektórych nawet wiele wyjaśnia. Poznaj korzenie tej jedynej w swoim rodzaju postaci!

malik montana pochodzenie

Nasz kontrowersyjny bohater staje się osobą, którą coraz trudniej ignorować polskim show-biznesie. Nawet jeśli jest mnóstwo powodów, by w tytule tego tekstu zamienić jedno z m na r. Nie da się nie zauważyć, że również dzięki temu jest coraz głośniej o Maliku Montanie. Pochodzenie tego jegomościa można z kolei porównywać do fascynującej mozaiki kulturowej. Rozbudowane korzenie dały początek niewątpliwie niezwykłej historii. Kiedy ten jegomość stał się człowiekiem, którym jest dzisiaj? Oto jego historia w pigułce…

Skąd pochodzi Malik Montana?

Malik Montana pochodzi z Niemiec, a naprawdę nazywa się Mosa Ghawsi. Typowe dla kraju naszych zachodnich sąsiadów nazwisko nasuwa skojarzenia z Turcją? Pudło! Choć jest praktykującym muzułmaninem, to akurat z krajem nad Bosforem nie ma nic wspólnego. Złośliwie można stwierdzić, że jego zachowanie może być wynikiem faktu, iż w kraju przodków bardzo popularne są maki i substancje wytwarzane z ich ziaren.

Mosa „Malik Montana” Ghawsi ma korzenie afgańskie ze strony ojca oraz grecko-polskie po matce. Gdyby brać pod uwagę posiadane obywatelstwo, należałoby go uznać za Niemca i Polaka jednocześnie. Wychowywał się w Niemczech, a w wieku 15 lat przeniósł się do Polski. Zna 3 języki – niemiecki, polski i angielski. 

Malik Montana – pochodzenie, miejsce urodzenia, rodzice

Malik Montana urodził się w 1989 roku w niemieckim Hamburgu. Od czasu przeprowadzki do naszego kraju mieszka na warszawskim Wrzecionie. O pochodzeniu jego rodziców wspominaliśmy wyżej. Oboje do dziś przebywają w Niemczech. Natomiast Mosa szybko nauczył się łączyć w sobie różne kultury. Jego tożsamość jest równie pokręcona, co jego teksty i medialne wybryki.

Z czego znany jest Malik Montana?

Pochodzenie i życiowe zakręty z pewnością go ukształtowały. Natomiast sławę – zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym kontekście – przynosi mu wiele różnych rzeczy. Zacznijmy od tych pierwszych. Malik Montana zdobył rozgłos jako raper i producent muzyczny. Zaczynał od hip-hopu w języku angielskim i współpracy Sentino, innym polsko-niemieckim raperem. Jednak prawdziwą popularność przyniosło mu tworzenie nowoczesnego hip-hopu i tzw. trapu w języku polskim, na które zdecydował się w 2015 roku. Z albumu na album, Malik osiąga coraz lepsze wyniki, czego dowodem są złote i platynowe płyty, jakie zdobył.

Przeciwnicy Montany twierdzą, że ta część pseudonimu pasuje mu jak ulał, bo jest prostackim wieśniakiem (jak stereotypowi rednecks z tego stanu w USA). Mowa o szowinistycznych tekstach, poniżaniu kobiet, kiepskich zagrywkach w stosunku do fanów czy publicznych wypowiedziach. Najświeższy przykład – stwierdził, że dla kultury polskiej zrobił więcej, niż Mickiewicz i Słowacki razem wzięci, a płyta „Adwokat diabła” jest lepsza niż Pan Tadeusz. Ponadto Malik Montana aktywnie działa w organizacji celebryckich frak figtów. Jest jednym założycieli i promotorów organizacji HIGH League.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Malik Montana feat. K Koke – Robię Yeah (prod.by FRNKIE)” via YouTube.com – #GM2LTVZobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: