Karaś złapany na dopingu?! Może stracić rekord świata!

Aleksandra Nabierzyńska

Robert Karaś, polski triumfator w świecie Ultra Triathlonu, znajduje się w centrum skandalu dotyczącego dopingu. Na jaw wychodzą szokujące informacje o wykryciu niedozwolonych substancji w organizmie mistrza. Jakie są okoliczności tych oskarżeń i co na to sam Karaś?

Karaś złapany na dopingu

Wykryto niedozwolone substancje – podejrzenia o doping

Wygląda na to, że sukcesy Roberta Karasia (został rekordzistą świata w Ultra Triathlonie) mogą zostać anulowane. W jego organizmie wykryto niedozwolone substancje. Wywołało to u niego „ogromne niedowierzanie”, sam stwierdził, że nigdy nie stosował żadnej formy dopingu.

Sprawa pod kontrolą – Karaś zabiera głos

Robert Karaś twierdzi, że nie ma nic do ukrycia. Zdecydował się podzielić informacjami, pomimo że federacja International Ultra Triathlon Association (IUTA) na obecnym etapie nie ujawnia takich danych publicznie. To pokazuje jego chęć do transparentności i wyjaśnienia sytuacji. Trudno jednak ocenić na tym etapie, jaka jest prawda.

Czy leki z listy WADA mogły mieć wpływ?

Wcześniej w tym roku Karaś leczył złamania ręki, żeber i stopy, podczas których otrzymał leki zawierające substancje z listy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Czy te leki mogły wpłynąć na wyniki testów? Czy mogło dojść do pomyłki? Zobaczymy, jak sprawa się rozwinie w nadchodzących tygodniach.

Źródło: tokfm.plZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: