Kazimierz Marcinkiewicz z wyrokiem. Jaką karę wymierzył mu sąd?

Aleksandra Nabierzyńska

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz otrzymał wyrok grzywny za niewywiązanie się z obowiązku alimentacyjnego na rzecz swojej byłej małżonki, Izabeli O.-M. Wydany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, wyrok nakazowy nałożył na niego karę 4 tys. zł. Pierwsze informacje o wyroku przekazał "Super Express".

kazimierz marcinkiewicz z wyrokiem

Prokuratura jednak nie zgadza się z tą decyzją, jak podkreśla rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Szymon Banna. Zdaniem prokuratury, grzywna jest niewystarczającą karą, szczególnie biorąc pod uwagę nieuregulowane zobowiązanie alimentacyjne Marcinkiewicza. Sprawa została zainicjowana przez samą Izabelę O.-M., która zgłosiła podejrzenie popełnienia przez były premier przestępstwa niepłacenia alimentów.

To nie pierwszy wyrok

Nie jest to pierwszy taki wyrok na Marcinkiewicza – podobną decyzję usłyszał już w lutym za niewywiązanie się z alimentacji w innym okresie. Marcinkiewicz odpiera zarzuty, twierdząc, że w ubiegłym roku uregulował zaległości na kwotę 230 tys. zł i nie widzi powodu do dalszego utrzymywania dorosłej osoby.

Źródło: RMF24.pl,PAP

Zdjęcie: elements.envato.com/Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: