UWAGA na selfie-Barbie!!! Pułapka na twoje dane w sieci

Kaja Nowacka

Internet jest pełen zdumiewających trendów, w ostatnim czasie nastała moda na selfie w stylu Barbie. Jak łatwo jednak przekonać się, ta niewinna zabawa będąca efektem popularności filmu "Barbie" w sieci może okazać się niebezpieczna pułapką na nasze dane.

UWAGA na selfie-Barbie

Kiedy selfie-Barbie stają się zagrożeniem

Pierwsza z aplikacji, barbieselfie.ai, po zaakceptowaniu polityki prywatności otrzymuje dostęp do kamery smartfona, historii płatności, lokalizacji GPS, danych rejestracyjnych, dokładnych danych technicznych urządzenia, danych o zaangażowaniu użytkownika w mediach społecznościowych, informacji o interakcjach z innymi usługami oraz danych z ankiet i konkursów. To niewiarygodne, ile informacji jedna aplikacja może zebrać o nas, kiedy tylko damy jej na to pozwolenie!

Groźne aplikacje

Druga aplikacja, bairbie.me, jest równie intrygująca, ale także niebezpieczna. Co więcej, nie spełnia ona wymagań RODO, co oznacza, że nie mamy żadnej pewności, jakie informacje są przejmowane i jak będą wykorzystane. Czy warto zaryzykować prywatność dla selfie z lalką Barbie?

Poznaj sposoby na bezpieczną zabawę w sieci

Zdjęcia w stylu Barbie to z pewnością zabawny trend, ale nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Uważajmy na to, co klikamy i jakie informacje udostępniamy. Pamiętaj, że internet nie zawsze jest bezpiecznym miejscem, a nasza prywatność jest cenniejsza niż najpiękniejsze selfie!

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji @ FacebookZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: