Kai Schoenhals – pochodzenie. Oto najciekawsze fakty, które zaskoczą każdego!

Kaja Nowacka

Kai Schoenhals – pochodzenie tego tajemniczego mężczyzny to gotowy scenariusz na film! Historia jego rodziny i miejsce urodzenia na pewno cię zaskoczą. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł.

Kai Schoenhals – pochodzenie, które zaskakuje

Kai Schoenhals – pochodzenie tej postaci to kombinacja różnych kultur. Nie jest typowym Amerykaninem, można go wręcz uznać za prawdziwego warszawiaka! Był bowiem pierwszym obywatelem USA, który przyszedł na świat w Polsce po II wojnie światowej. Jego ojciec był Niemcem, a matka Amerykanką z irlandzkimi korzeniami. Kai urodził się w warszawskim szpitalu przy ulicy Karowej, gdy jego rodzice podróżowali pociągiem do Moskwy.

Kai Schoenhals – kim jest mężczyzna?

Co wiemy o Kaiu Schoenhalsie? Pochodzenie mężczyzny interesowało szczególnie fanów aktorki Katarzyny Figury. W 2022 nastąpił oficjalny rozwód pary, choć rozstanie miało miejsce wcześniej. Artystka wyjawiła, że przez wiele lat była ofiarą przemocy, której doświadczała ze strony swojego męża. Schoenhals konsekwentnie temu zaprzeczał.

Kai Schoenhals to postać pełna kontrastów. Dzieciństwo spędził na amerykańskim wybrzeżu jeziora Ontario, ale jego myśli często wracały do Polski. Zafascynowany krajem swojego urodzenia, zdecydował nauczyć się języka polskiego. Był buntownikiem, ale i miłośnikiem podróży. Nawet mieszkał przez pewien czas w Grecji.

Kai zawsze miał duszę awanturnika. Zamiast ustabilizowanego życia, wolał spędzać czas w knajpkach, podróżować. Jednak w pewnym momencie zdecydował się na studia prawnicze w Nowym Jorku. Po nich w 1992 roku wrócił do Warszawy. Kai Schoenhals to człowiek wielu talentów. Uczył angielskiego, pracował w Amerykańskim Centrum Dziennikarstwa, obracał się w środowisku amerykańskich ekspertów.

Schoenhals nie ograniczył się jednak do Warszawy. Po dwóch latach wyjechał do Kopenhagi na studia filmowe. Potem otworzył biuro producenckie w Los Angeles. Powrócił do Warszawy, ponieważ chciał nabyć prawa do filmu „Kiler”. Jego zainteresowanie polskim kinem i gwiazdami było już wtedy widoczne.

Życie prywatne Kaia Schoenhalsa

Swoją przyszłą żonę, Katarzynę Figurę, poznał w 1998 roku, a dwa lata później w Tatrach odbył się ich ślub. Małżeństwo miało wspólnie dwie córki – Koko i Kashmir. Schoenhals próbował zrobić karierę w branży producenckiej, jednak w końcu został menadżerem żony. Para rozstała się po kilkunastu latach związku. Na finalizację rozwodu musieli czekać aż 10 lat!Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: