Scarlett Johansson – pochodzenie. Zaskakujące odkrycie na temat gwiazdy!

Aleksandra Nabierzyńska

Scarlett Johansson – pochodzenie tej znanej aktorki to temat, który porusza serca jej fanów. Jesteśmy zaskoczeni, gdy dowiadujemy się o jej korzeniach. Czy wiesz, jak wiele tajemnic skrywa genealogia tej gwiazdy Hollywood?

scarlett johansson pochodzenie

Scarlett Johansson – pochodzenie zaskakuje i porusza

Jaka jest tajemnica Scarlett Johansson? Pochodzenie gwiazdy zaskoczyło nie tylko jej fanów, ale i ją samą! Odkryła je w 2017 roku w amerykańskim programie „Finding Your Roots”. Okazało się, że rodzina ze strony jej matki pochodzi z Polski. W dokumentach z archiwów instytutu Yad Vashem napisano, że brat jej pradziadka, Mosze, razem z córkami Zlatą i Mandlit, nie przetrwał tragedii II wojny światowej. Zginął w warszawskim getcie. 

Tymczasem jej pradziadek, Saul Szlamberg, uniknął tego tragicznego losu, emigrując wcześniej do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkał w Nowym Jorku, gdzie prowadził sklep. Rodzina zadomowiła się tam na dłużej. Właśnie tam w 1984 roku na świat przyszła znana aktorka.

Pochodzenie Scarlett Johansson ze strony ojca

Ojciec aktorki to Karsten Johansson, z zawodu jest architektem. Mężczyzna pochodzi z Danii i wywodzi się z rodziny o artystycznych zainteresowaniach. Jego ojcem był Ejner Bainkamp Johansson, duński historyk, pisarz oraz reżyser filmów dokumentalnych.

Kim jest Scarlett Johansson? Poznaj jej historię

Scarlett Johansson to znana na całym świecie aktorka, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej pochodzenia. Emocjonalny moment, kiedy Scarlett dowiedziała się o swoim o tragicznej historii swoich krewnych, wzruszył nie tylko ją samą, ale również miliony fanów na całym świecie. Johansson, mimo swojego sukcesu w Hollywood, nigdy nie zapomina o swoich korzeniach, które są tak ważne dla jej tożsamości.

Fot. Główne: © JCS via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: