Emily Ratajkowski – pochodzenie. Kim jest supermodelka i aktorka?

Kaja Nowacka

Niełatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o korzenie Emily Ratajkowski. Pochodzenie gwiazdy jest mocno skomplikowane. Miejsce urodzenia, obywatelstwo czy jej własne poczucie przynależności to zupełnie różne sprawy. Poznaj rozwikłanie tej zagadki!

emily ratajkowski pochodzenie

Pierwszy trop to oczywiście swojsko brzmiące nazwisko celebrytki. Wprawdzie pierwsze skojarzenia są jak najbardziej słuszne, to jednocześnie mogą być mylące. Zatem kim jest Emily Ratajkowski? Pochodzenie polskie stanowi jedynie część prawdy i fragment większej całości. Mieszanka wielu różnych genów z pewnością przyniosła jej oryginalną, zjawiskową urodę. Aczkolwiek do zrobienia TAKIEJ kariery potrzeba zdecydowanie czegoś więcej, niż tzw. warunków.

Skąd pochodzi Emily Ratajkowski?

Emily Ratajkowski – czy jak sama zaznacza, powinniśmy mówić Ratajkowska – pochodzi z amerykańskiej rodziny o polskich korzeniach. Męskoosobowa końcówka nazwiska to wynik „pomyłki” i zapomnienia o zasadach języka polskiego przez jej ojca. Matka wspominała, że kiedy znajomi dowiedzieli się o dziecku, w pierwszym odruchu gratulowali im syna zamiast córki. Zmyliła ich właśnie forma nazwiska.

Dodatkowo Emily ma amerykańskie obywatelstwo, a po swojej matce żydowskie korzenie – to powoduje, że sama przedstawia się jako Polko-Izraelka. A gdyby zejść jeszcze niżej po gałęziach rodzinnego drzewa genealogicznego sławnej modelki i aktorki, można w nim doszukać się krwi angielskiej, niemieckiej i irlandzkiej.

Emily Ratajkowski – pochodzenie, miejsce urodzenia, rodzice

Choć rodzice Emily są Amerykanami, nasza bohaterka przyszła na świat 7 czerwca 1991 roku nieco dalej od Stanów Zjednoczonych – w Londynie. To tam, a także w Irlandii i na Majorce, spędziła wiele lat swojego dzieciństwa. Najważniejszym jednak miejscem dla niej stało się Encinitas w Kalifornii. To tam rodzice Emily Ratajkowski najczęściej wracali między swoimi podróżami, i to tam nasza przyszła gwiazda poczuła się naprawdę jak w domu.

Jej ojciec, John David Ratajkowski, to znany malarz amerykański, a matka, Kathleen Balgley, jest pisarką. Emily jest dumna z tego, że pochodzi z rodziny artystycznej i podkreśla to w wielu wywiadach. Możemy śmiało stwierdzić, że sztuka i twórczość są w jej krwi.

Z czego znana jest Emily Ratajkowski?

Pochodzenie mogło w pewnym stopniu stanąć jej na przeszkodzie. Kiedy zaczynała swoją przygodę z modelingiem, wiele osób z branży dopytywało czy też sugerowało zmianę polskiego nazwiska na coś łatwiejszego do wymowy. Jednak Emily twardo obstawiała przy swoim rodowym nazwisku, co do dziś napawa rodziców pewną dumą.

Pierwszy kontrakt z agencją modelek, Ford Models, podpisała już w wieku 14 lat. Po ukończeniu szkoły średniej w San Diego, zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, ale po roku porzuciła je na rzecz kariery modelki. Współpraca z wieloma markami, takimi jak Forever 21, Nordstrom i Frederick’s of Hollywood, oraz ze znanym fotografem Tony’m Duran’em, przyniosła jej rozpoznawalność na rynku mody.

Emily Ratajkowski to jednak nie tylko modelka, ale także utalentowana aktorka. Zasłynęła rolą w amerykańskim serialu „iCarly”, a później pojawiła się u boku Bena Afflecka w filmie „Zaginiona dziewczyna”. W 2015 roku zagrała w „Ekipie”, a także w dramacie muzycznym „We Are Your Friends” z Zakiem Efronem. W kolejnych latach zagrała m.in. w filmach „Jestem taka piękna!” i „Złodziej i oszustka”. W 2023 roku wcieliła się w postać Maryi w serialu „Historia świata: część II”. To wszystko sprawiło, że Emily Ratajkowski stała się jedną z rozpoznawalnych twarzy Hollywood.

Fot. Drifta Beatz via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: