Jacek Jeschke – pochodzenie i droga do mistrzostw w tańcu towarzyskim

Aleksandra Nabierzyńska

Jacek Jeschke – pochodzenie tego tancerza jest nierozerwalnie związane z małym miasteczkiem Kowary. Sześciokrotny mistrz Polski w tańcu towarzyskim stał się inspiracją dla młodych tancerzy w całym kraju. Poznaj historię Jacka Jeschke!

jacek jeschke pochodzenie

Wczesne lata, edukacja i pochodzenie Jacka Jeschke

Urodzony 30 sierpnia 1991 roku w Kowarach. Jak widzisz, Jacek Jeschke pochodzi z Dolnego Śląska. Tancerz dorastał w rodzinie z dwojgiem rodzeństwa – Wojciechem, który podążył w ślady brata i został tancerzem, oraz Zuzanną. 

Jacek swoją edukację rozpoczął w XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie, następnie poszedł na studia na Politechnice Warszawskiej.

Rozkwit kariery tanecznej Jeschke

Jacek Jeschke – pochodzenie jego tanecznej kariery datuje się na rok 2001, kiedy to zaczął tańczyć z pierwszą partnerką, Magdą Frey. Jego taneczne ścieżki krzyżowały się z wieloma znakomitymi tancerkami, w tym z Wiktorią Wior, Hanną Żudziewicz, Agnieszką Gajak i Waleriją Agikjan. Od 2015 roku Jacek ponownie tańczy z Hanną Żudziewicz, z którą zdobył wiele prestiżowych tytułów, w tym Mistrzostwo Świata w Tańcach Standardowych oraz zwycięstwo w Blackpool Dance Festival.

Jacek Jeschke w telewizji

Jacek Jeschke uczestniczył w programie Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jeschke był trenerem tańca w siedmiu edycjach show, partnerując m.in. Annie Karczmarczyk, Ewie Błachnio, Paulinie Chylewskiej czy Barbarze Kurdej-Szatan. To właśnie z Karczmarczyk zdobył zwycięstwo w piątej edycji programu.

Fot. Główne: Jacek Jeschke via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: