Jacek Fedorowicz – pochodzenie polskiego satyryka

Kaja Nowacka

Jacek Fedorowicz – pochodzenie tego wszechstronnego artysty nie jest dla wszystkich tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Znany jako satyryk, aktor, prezenter, a nawet malarz, ma on do opowiedzenia niezwykle ciekawą historię.

jacek fedorowicz pochodzenie

Skąd pochodzi Jacek Fedorowicz?

Jacek Fedorowicz – pochodzenie tej niepowtarzalnej postaci polskiej sceny artystycznej nie jest tajemnicą: artysta urodził się w Gdyni. Urodzony 18 lipca 1937 roku Fedorowicz dorastał wśród warszawian pracujących na rzecz polskiej gospodarki morskiej. To w Gdyni rozpoczął swoją karierę.

W swojej młodości Jacek przeżył wiele dramatycznych momentów, w tym powstanie warszawskie jako siedmioletnie dziecko. Zdobył wykształcenie na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie współtworzył teatr studencki Bim-Bom.

Jacek Fedorowicz – kariera artystyczna

Fedorowicz rozpoczął swoją artystyczną karierę w trakcie studiów, zarówno jako autor, jak i aktor w gdańskim radiu, równocześnie tworząc karykatury dla lokalnej i ogólnopolskiej prasy. W drugiej połowie lat 60. zadebiutował w Telewizji Polskiej, w której tworzył programy rozrywkowe.

Jacek Fedorowicz znany jest też z wielu ról w radiowym magazynie satyrycznym „60 minut na godzinę”. Występował na estradzie, początkowo w Kabarecie Wagabunda, a potem w programie „Popierajmy się”.

Fot. główna: Ralf Lotys (Sicherlich) via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: