Jacek Kurski – pierwsza żona polityka i dziennikarza. Kim była? 

Aleksandra Nabierzyńska

Jacek Kurski – pierwsza żona Monika przyznała w wywiadzie, że rozwód jest ciężkim przeżyciem, ale zarazem daje też szansę na to, aby ułożyć sobie życie na nowo. Poznaj historię ich małżeństwa.

jacek kurski pierwsza żona

Jacek Kurski – pierwsza żona polityka wyznaje prawdę o rozwodzie. Ich małżeństwo pobłogosławione przez papieża nie przetrwało próby czasu. Rozpadło się po 24 wspólnie spędzonych latach, co więcej zostało unieważnione. 

Jacek Kurski – pierwsza żona Monika. Co się stało z ich związkiem?

Jacek Kurski, były prezes TVP był żonaty dwa razy. Pierwszy raz stanął na ślubnym kobiercu w 1991 roku. Poślubił wtedy Monikę Mucek. Byli razem przez ponad 24 lata. Owocem ich małżeństwa jest trójka dzieci: Zdzisław (ur. 1991), Zuzanna (ur. 1994) i Olgierd (ur. 2007). Małżonków i ich dzieci osobiście pobłogosławił papież Jan Paweł II, jednak nawet to, nie uratowało ich związku. Był to najważniejszy dzień w ich życiu, jak określił to Jacek Kurski. Pierwsza żona polityka w czasie ich małżeństwa była nauczycielką angielskiego. Nigdy nie udzielała się medialnie, chociaż kilka lat temu media donosiły o tym, że chciała wystartować w wyborach do Sejmu z listy Polska Razem. Jednak ostatecznie nie zrealizowała swoich politycznych ambicji. 

Kurscy zdecydowali się na rozwód w 2015 roku. Początkowo nie mogli się dogadać w sprawie opieki nad ich małoletnim synem, ale ostatecznie doszli do porozumienia w tej sprawie. Była żona polityka wyznała, że zawarli także porozumienie materialne, dzięki czemu rozstali się w zgodzie.

Po rozwodzie udzieliła wywiadu dziennikowi Fakt, w którym wyjawiła, że rozwód nie był dla niej łatwy, ale po nim oboje mają szansę ułożyć sobie życie na nowo. Rzeczywiście tak się stało, bo po jakimś czasie Jacek Kurski ożenił się ponownie.

Jacek Kurski – kolejne małżeństwo

Wkrótce po rozstaniu ze swoją pierwszą żoną, Jacek Kurski w wieku 56 lat związał się z dyrektor programową TVP, Joanną Klimek. Ich ślub kościelny był możliwy dzięki unieważnieniu pierwszego małżeństwa. W 2021 roku na świat przyszła córka Jacka i Joany – Anna Klara Teodora.

Fot. główne: Jacek Kurski. Autor: Patryk Matyjaszczyk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: luty 2023

Popularne wpisy: