Elvis Presley – pochodzenie. Zaskakujące fakty o korzeniach legendy!

Michał Wójtowicz

Kim był Elvis Presley? Pochodzenie, o które zapytałoby wielu z nas, skrywa w sobie niespodziewane tajemnice. Znany na całym świecie król rock and rolla miał korzenie bardziej różnorodne, niż mogłoby się wydawać.

elvis presley pochodzenie

Elvis Presley – pochodzenie. Więcej niż tylko Amerykanin

Wydaje ci się, że wiesz wszystko o Elvisie Presleyu? Pochodzenie gwiazdora wcale nie jest takie oczywiste! Kiedy myślimy o nim, zwykle widzimy przed oczami amerykańskiego piosenkarza. Jednak jego pochodzenie jest niezwykle różnorodne i ciekawe. Wyniki badań DNA potwierdziły, że Elvis miał w sobie krew Niemców, Szkotów, Irlandczyków i Francuzów. Co więcej, jeden z jego przodków był rdzennym Amerykaninem – Czirokezem. To wszystko razem stworzyło niepowtarzalny miks.

Kim był Elvis Presley – człowiek, ikona, legenda

Elvis Presley, urodzony 8 stycznia 1935 roku w Tupelo, był nie tylko piosenkarzem, ale również aktorem, dzięki czemu zdobył status ikony kultury XX wieku. Przenosząc się w 1948 roku do Memphis wraz z rodziną, Elvis rozpoczął swoją muzyczną podróż, która rozpaliła światowe sceny. Pierwszy singiel nagrany w 1954 roku otworzył mu drogę do kariery pełnej przebojów takich jak „Heartbreak Hotel”, „Hound Dog” czy „Jailhouse Rock”.

Zawsze gotów do służby, Elvis został powołany do wojska w 1958 roku i przez dwa lata służył w Niemczech Zachodnich. Nie przeszkodziło to jednak w utrzymaniu jego popularności – wydano wiele wcześniej nagranych utworów, które podsycały entuzjazm fanów. Po powrocie do domu Elvis kontynuował swoją muzyczną i aktorską karierę, która trwała aż do końca jego życia. Zmarł 16 sierpnia 1977 roku w swojej posiadłości Graceland w Memphis, pozostawiając po sobie niesamowite dziedzictwo w postaci nieśmiertelnych utworów i filmowych kreacji.

Elvis nadal żyje w pamięci ludzi – nie tylko jego fanów, ale każdego, kto chociaż raz włączył radio albo telewizor.

Fot. Pixabay, Public DomainZobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: