Elvis Presley – majątek króla rock’n’rolla. Od początków aż do dziś

Kaja Nowacka

Elvis Presley – majątek króla rock'n'rolla to temat, który budzi zaciekawienie na całym świecie. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzi fortuna legendarnego Elvisa? Poznaj interesujące fakty!

elvis presley majątek

Skąd pochodzi majątek Elvisa Presleya?

Każdy zna Elvisa Presleya! Majątek króla rock’n’rolla, zaczynał kształtować się już w latach 50., kiedy to młody Elvis zdobywał popularność dzięki swoim przebojowym piosenkom i charyzmie. Wieloletnia kariera muzyczna, liczne koncerty, albumy sprzedawane w milionach egzemplarzy – wszystko to przyczyniło się do gromadzenia majątku przez Presleya.

Sam Presley budował też sławę w branży filmowej. Wystąpił w ponad 30 filmach, które przyniosły mu kolejne duże sumy!

Z kolei Graceland, dom Elvisa, stał się ważnym miejscem kulturowym i turystycznym, przynoszącym dochody już po śmierci artysty.

Jak duży jest majątek Elvisa Presleya?

Obecny majątek Elvisa Presleya jest imponujący. Według różnych źródeł w momencie śmierci wynosiła ona około 10 milionów dolarów. Dzięki dobremu zarządzaniu spadkowi przez jego córkę Lisę Marie wartość dziedzictwa Elvisa wzrosła do około 100 milionów dolarów!

Nawet dziś, wiele lat po śmierci, Elvis zarabia rokrocznie kolejne miliony dolarów!

Z czego jest znany Elvis Presley?

Elvis Presley, mimo że znany z ogromnego majątku, przede wszystkim zapisał się w historii jako jeden z najważniejszych artystów muzycznych XX wieku. Jego niewątpliwy talent, unikalny głos i żywiołowe występy sprawiły, że stał się ikoną rock’n’rolla.

Fot. główna via Wikipedia, Public DomainZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: