Michael Jackson – majątek. Gwiazda, która zarabia nawet po śmierci!

Aleksandra Nabierzyńska

Majątek Michaela Jacksona to temat, który od lat wzbudza zaciekawienie fanów i ekonomistów. Jak Król Popu gospodarował swoją fortuną? Zapraszamy do świata luksusu, wielkich pieniędzy i spektakularnych inwestycji!

michael jackson majątek

To jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki. Znany był nie tylko ze swojego niepowtarzalnego talentu, ale także ze swojego olśniewającego majątku. Michael Jackson zgromadził ogromną fortunę, ale nie był również wolny od długów! Odkrywamy tajemnice finansów Króla Popu!

Michael Jackson – majątek. Finansowy gigant czy spektakularny bankrut?

Majątek Michaela Jacksona, znanego na całym świecie jako Król Popu, robił wrażenie. Według szacunków „Forbesa” z 2016 roku jego wartość wynosiła około 825 milionów dolarów. Ale to nie wszystko! Przez lata swojej kariery, a także po śmierci, zarobił ponad 4,2 miliarda dolarów brutto. 

Chociaż, jak podają analitycy z Wall Street, kiedy umierał w 2009 roku, miał długi sięgające 500 milionów dolarów, to artysta nigdy nie liczył się z pieniędzmi.

Luksusowe posiadłości i kolekcja samochodów

Posiadłości artysty zasługują na szczególną uwagę. Michael Jackson był właścicielem malowniczego Rancza Neverland Valley w Santa Barbara, które zostało sprzedane po jego śmierci za 22 miliony dolarów. Oprócz tego posiadał dom w ekskluzywnej dzielnicy Upper East Side na Manhattanie.

Pasja Jacksona do luksusu widoczna była także w jego garażu. Jego imponująca kolekcja pojazdów obejmowała między innymi 1990 Rolls-Royce Silver Spur, 1954 Cadillac Fleetwood czy luksusowy odrzutowiec Gulfstream G550.

Biografia Michaela Jacksona – życie Króla Popu

Urodzony w 1958 roku Michael Jackson jest uważany za jedną z najważniejszych postaci popkultury. Zdobył wiele nagród – więcej niż jakikolwiek inny popularny artysta nagrywający muzykę. 

Jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie, kiedy dołączył do zespołu swojego ojca – Jackson 5. Miał wtedy zaledwie 6 lat! To właśnie tam zaczęła się niepowtarzalna kariera Jacksona. Sława nadeszła jednak dopiero w 1979 roku, kiedy nagrał swój pierwszy solowy album „Off the Wall”. Jednak to szósty krążek, kultowy „Thriller”, sprzedany w 65 milionach egzemplarzy, jest uważany za jeden z najbardziej udanych i najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

Życie prywatne Jacksona było równie fascynujące jak jego kariera. W 1993 roku poślubił Lisę Marie Presley, ale rozwiedli się dwa lata później. Następnie, w 1996 roku, poślubił Deborę Jeanne Rowe, z którą miał dwójkę dzieci: Michaela Jacksona Jr. i Paris Michael Katherine Jackson. Ten związek także zakończył się rozwodem, w 1999 roku. Jackson ma jeszcze jedno dziecko – syna Blanketa (jego prawdziwe imię to Prince Michael). Jego matka jest jednak nieznana – fani co prawda spekulują i wskazują kolejne kobiety, ale ich domysły nie zostały potwierdzone.

Fot. główna: Alan Light via Flickr, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: