Michael Schumacher – majątek. Ile zarobił legendarny mistrz F1?

Aleksandra Nabierzyńska

Kiedy kibice dyskutują o najlepszych kierowcach w historii, w rozmowie musi pojawić się Michael Schumacher. Majątek zgromadzony przez lata błyskotliwej kariery z pewnością dorównuje sportowym osiągnięciom. Zobacz, co piszą media o fortunie „Schumiego”!

michael schumacher majątek

W najlepszych latach majątek Michaela Schumachera powiększał się o zawrotne 80–100 milionów dolarów rocznie. Wybrał dobrze płatną dyscyplinę, choć drogą do uprawiania. Nie wiadomo, ile dokładnie zainwestował Schumacher, jego rodzina i wspierający go na początku kariery przedsiębiorcy, zanim dostał się do Formuły 1. Bezkompromisowy styl nie przysporzył mu przyjaciół na torze. Za to niewątpliwie pomógł mu zostać jednym z najlepiej zarabiających sportowców wszech czasów. Jako jeden z niewielu przekroczył magiczną granicę miliarda USD łącznych przychodów.

Skąd pochodzi majątek Michaela Schumachera?

Podstawą majątku Michaela Schumachera jest oczywiście jazda w F1 – przy czym dochody z reklam często wielokrotnie przewyższały pensję kierowcy z zespołu. Nawet w czasach, kiedy już się nie ścigał, sponsorzy zapewniali mu przychody rzędu 50 milionów dolarów rocznie. Poniżej wybrane przykłady kontraktów z reklamodawcami:

  • Deutsche Vermögensberatung – ok. 8 mln za zakładanie czapeczki z reklamą po wyścigu;
  • Shell – 10 mln za noszenie firmowej czapeczki w miejscach publicznych

Michael Schumacher – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Obecnie bogactwo kierowcy wycenia się na ok. 600 milionów dolarów. W 2010 roku majątek Michaela Schumachera szacowany był na 515 milionów funtów. Wtedy podstawowa pensja kierowcy w Mercedesie wynosiła 21 milionów funtów rocznie. Dodatkowe 9 mln Niemiec otrzymał za samo za podpisanie umowy – powrót do ścigania po 4 latach przerwy był dużym wydarzeniem w światku F1. Ostatecznie skończył z wyścigami po sezonie 2012. I wydawało się, że będzie mógł cieszyć się bogactwem, na które ciężko zapracował.

Wypadek

Niestety w grudniu 2013 roku Michael Schumacher uległ ciężkiemu wypadkowi – podczas jazdy na nartach upadł i uderzył głową w skałę. Zginąłby, gdyby nie miał na sobie kasku. Terapia i rehabilitacja z pewnością są niezwykle kosztowne. Wypadek pozostawił go z trwałym uszkodzeniem mózgu. Od tego czasu Schumacher nie pokazywał się publicznie, rodzina chroni jego prywatność.

Z czego znany jest Michael Schumacher?

Majątek Michaela Schumachera wykorzystywany do pomocy potrzebującym to jedna z cech wyróżniających niemieckiego kierowcę. Schumacher jest niewątpliwie jednym z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1. Jego nazwisko jest synonimem sukcesu – zdobył 7 tytułów mistrza świata, w tym 5 z rzędu w latach 2000–2004. W najlepszym okresie jeździł dla Jordana, Benettona i Ferrari, z którym osiągał największe sukcesy.

Fot. główna: Ryosuke Yagi via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: