Przydomek Tiny Turner. W ten sposób nazywano tę niezwykłą gwiazdę!

Michał Wójtowicz

Czy znasz wszystkie przydomki Tiny Turner? W trakcie swojej kariery dorobiła się wielu określeń, które oddają jej styl oraz osobowość. Czy rzeczywiście trafnie oddawały charakter artystki?

przydomek tiny turner

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 w wieku 83 lat. Większość swojego życia spędziła na scenie – była międzynarodową gwiazdą, której pasją była muzyka! To właśnie do tego odnosi się większość przydomków Tiny Turner, którymi nazywali ją nie tylko wierni fani. Może niektóre wydają się nieco złośliwe, jednak każdy uwielbiał tę gwiazdę. Zarażała bowiem uśmiechem oraz pozytywną energią.

Przydomek Tiny Turner – Turbo Tina

Jednym z przydomków Tiny Turner była „Turbo Tina”. Nietrudno domyślić się, co stoi u podstaw tego określenia. Przez całą swoją karierę, która oficjalnie trwała do 2009 roku, artystka była wulkanem energii! Jej koncerty stanowiły dwugodzinne spektakle, w których trakcie nie tylko śpiewała, ale również biegała, tańczyła i skakała. To wszystko w wysokich szpilkach i krótkich sukienkach eksponujących jej zabójcze nogi!

„Królowa Rock N’Rolla” i „Babcia Rocka” – to również Tina!

Wśród innych przydomków Tiny Turner trzeba wymienić również inne popularne określenia artystki. Była znana jako „Królowa Rock N’Rolla” oraz „Babcia Rocka”. To wszystko odnosi się do jej doświadczenia scenicznego oraz jej statusu ikony muzyki rockowej. Tina Turner koncertowała przez niemal 60 lat. Mimo różnych kolei losu nigdy nie porzuciła sceny, a jej upór i konsekwencja w końcu zaniosły ją na szczyt.

Gwiazda śpiewała już w dzieciństwie – występowała w chórach gospel, później zainteresowała się soulem i rhythm and bluesem. Śpiewała w chórkach oraz klubach St. Louis, gdzie dostrzegł ją Ike Turner.

Jak Anna stała się Tiną Turner?

Prawdziwe imię i nazwisko gwiazdy brzmiało Anna Mae Bullock. W latach 50. XX wieku występowała na scenie jako Little Ann. Jednak pod koniec dekady, kiedy związała się z Ike’em Turnerem, zmieniła imię na Tina. Nazwisko przejęła natomiast po swoim pierwszym mężu.

Fot. via Flickr – Herry Lawford, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: