Tina Turner – mąż, związek, rodzina

Michał Wójtowicz

Kim była Tina Turner? Mąż, Ike Turner sprawił, że uciekła aż do Szwajcarii. Kolejny związek przypominał artystce, że też może być szczęśliwa. Przeczytaj, jak układało się życie prywatne gwiazdy wielkiego formatu! Poznaj Ike Turnera i Erwina Bacha.

tina turner mąż

Tina Turner – mąż Ike Turner

Pierwsze małżeństwo Tiny to opowieść o życiowej tragedii, wytrwałości, sile charakteru i nadziei. Ike Turner był nie tylko partnerem w życiu osobistym, ale i w zawodowym. Związek ten był jednak zdominowany przez przemoc i emocjonalne nadużycia, co Tina wielokrotnie publicznie potwierdzała. Małżeństwo trwało od 1962 do 1978 roku, gdy Tina zdecydowała się na rozwód.

https://www.pinterest.com/pin/684617580876053258/

Na estradzie święcili tryumfy – Tina Turner, mąż Ike Turner, doskonale dobrani muzycznie, w domu przechodzili przez prawdziwe piekło. Po wielu latach artystka wyznała, że odejście było jej wielkim sukcesem. Ike był początkowo wsparciem dla Tiny, z czasem jednak do domu małżonków wkradły się narkotyki, przemoc i gniew. Turner urzekł młodziutką artystkę pięknym głosem, a już wkrótce zmienił jej życie w koszmar. Para była razem kilkanaście lat, wychowując czterech synów.

Tina Turner – mąż Erwin Bach

10 lat po rozwodzie z pierwszym mężem artystka ponownie się zakochała. Wybranek, Erwin Bach pozostał z nią do końca. Ich związek trwał 37 lat. Kogo pokochała Tina Turner? Mąż Erwin Bach to producent muzyczny, młodszy od piosenkarki aż o 16 lat. Pochodzący z Niemiec artysta dwukrotnie oświadczał się swojej wybrance, Tina zgodziła się i wyszła ponownie za mąż w wieku 73 lat. 

Komu powierzyła swoje szczęście Tina Turner? Mąż nie tylko zaopiekował się kobietą, ale oddał swoją nerkę, wspierał, gdy zmarł jej syn i pozostał z artystką do samego końca. Drugie małżeństwo było wspaniałą nagrodą po wszystkich ciężkich przeżyciach.

Fot. via Wikipedia – Rob Mieremet – Nationaal Archief, CC 0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: