Tina Turner w Polsce – występy słynnej artystki

Aleksandra Nabierzyńska

Tina Turner w Polsce występowała trzy razy. W pamięć najbardziej zapadł jej koncert w Sopocie w 2000 roku. Czym zaskoczyła fanów i dlaczego występ pamiętamy do dziś. Sprawdź, co musisz wiedzieć o polskim show gwiazdy!

tina turner w polsce

Tina Turner w Polsce – pamiętny występ legendy

Tina Turner w Polsce występowała trzy razy. W 2000 roku gościł ją Sopot. 15 sierpnia 2000 roku Polska przyjęła Tinę Turner, która odbywała swoją trasę koncertową zapowiedzianą jako ostatnią w karierze. Podczas występów można było usłyszeć najważniejsze utwory artystki. Scena przygotowana została na sopockim hipodromie. Miała ona 100 m szerokości i 6 metrów wysokości. Koncert miało obejrzeć na żywo aż 100 tys. widzów!

Podczas dwóch godzin koncertu fani artystki mogli usłyszeć cover  Sly & The Family Stone „I Wanna To Take You Higher”, „We Don’t Need Another Hero (Thunderdome)”,  „Private Dancer”, „What’s Love Got to Do With It”. 

Tina Turner – kiedy była w Polsce?

Tina Turner w Polsce wystąpiła także w 1996 roku w Warszawie oraz w 1981 w Katowicach. Kilka dni po pierwszym występie Tiny wprowadzono w Polsce stan wojenny. Warto zaznaczyć, że w 1981 roku Tina Turner nie była jeszcze wielką gwiazdą, na swój sukces musiała poczekać kolejne 3 lata.

Kiedy jeszcze odwiedziła nas Tina Turner? Kiedy była w Polsce? W sierpniu 1996 roku publiczność mogła podziwiać występ Tiny na warszawskim stadionie Gwardii. W tym czasie Tina odbywała swoją trasę koncertową, podczas której zaśpiewała aż 250 razy. 

Polscy miłośnicy głosu i fani talentu Tiny mogli zachwycić się na żywo  jej twórczością aż trzykrotnie. Artystka zmarła 24 maja 2023 roku.

Fot. via Wikipedia – Helge Øverås, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: