Witold Paszt – pochodzenie i prawdziwe korzenie gwiazdy Vox!

Kaja Nowacka

Witold Paszt – pochodzenie wokalisty jest tematem, który zawsze fascynował fanów. W końcu kto nie chciałby się dowiedzieć, skąd wziął się ten wybitny wokalista zespołu Vox? Przygotuj się na podróż do przeszłości – tę, która zaczyna się w malowniczym miasteczku.

witold paszt pochodzenie

Gdzie to wszystko się zaczęło?

Witold Paszt – pochodzenie to nie zagadka. Artysta urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu, małym mieście na wschodzie Polski. Tutaj od najmłodszych lat uczył się muzyki, rozpoczynając od szkoły muzycznej w swoim rodzinnym mieście, po czym próbował swoich sił na Wydziale Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. 

Choć studiów nie ukończył, to właśnie tam zaczęła kształtować się jego muzyczna ścieżka, która ostatecznie doprowadziła go do założenia popularnego zespołu Vox. Jednak to, co zawsze pozostawało niezmienne, to jego silne związki z Zamościem – miejscem, które zawsze nazywał domem.

Pierwsze kroki na scenie Paszt stawiał w założonej przez siebie grupie Victoria Singers, zanim w 1978 stworzył zespół Vox. Wydali oni razem kilka albumów, zdobywając uznanie publiczności.

Rodzinne powiązania w Vox – kim są członkowie zespołu?

W skład zespołu Vox, oprócz Paszta, wchodzili także Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz kuzyn Paszta, Jerzy Słota. Razem zagrali dziesiątki koncertów, nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Fot. Mceurytos~commonswiki via Wikipedia, CC BY-SA 2.5Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: