Witold Paszt – wzrost i nie tylko. Odkryj sekrety życia i kariery gwiazdy!

Witold Paszt, pamiętany jako utalentowany artysta, zmarł w 2022 roku. Dowiedz się więcej o jego życiu, muzycznych dokonaniach i innych osiągnięciach!
witold paszt podnosi lewą rękę

Witold Paszt – wzrost gwiazdy

Witold Paszt, niezapomniany muzyk i wokalista, mierzył 182 centymetry wzrostu. Ta liczba stanowiła jeden z charakterystycznych elementów jego wizerunku.

Od szkoły muzycznej do gwiazdy sceny

Witold Paszt ukończył szkołę muzyczną w Zamościu, a później rozpoczął studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Choć nie ukończył studiów, jego kariera muzyczna zaczęła się w 1977 roku, kiedy założył grupę Victoria Singers. Rok później stworzył zespół Vox, z którym nagrał wiele albumów, między innymi “Vox”, “Monte Carlo Is Great” czy “Moda i miłość”.

Kariera solowa i występy w telewizji

Na początku XXI wieku Witold Paszt rozpoczął karierę solową, równocześnie kontynuując współpracę z Vox. Wydał solowy album pt. “Jak słońce” oraz zajął drugie miejsce w pierwszej edycji programu “Taniec z gwiazdami” w parze z Anną Głogowską. Pojawił się także gościnnie w serialu “Klinika samotnych serc” oraz w filmach “Planeta singli 2” i “Gwiazdy”.

Witold Paszt – trener The Voice Senior

Witold Paszt w latach 2021–2022 pełnił funkcję trenera w programie “The Voice Senior” w TVP2. Pod jego skrzydłami Krzysztof Prusik zwyciężył w trzeciej edycji programu. Niestety, stan zdrowia Paszta uniemożliwił mu udział w finale The Voice Senior, w którym występował jako juror i trener.

Fot. Mceurytos via Wikipedia, CC BY-SA 2.5Zobacz także:
Zobacz też:  Anna Mucha – wzrost: odkrywamy wysokość polskiej aktorki!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też