Shakira – pochodzenie i korzenie. Sekrety gwiazdy muzyki latynoskiej

Aleksandra Nabierzyńska

Co wiemy o korzeniach gwiazdy muzyki, jaką jest Shakira? Pochodzenie piosenkarki zaskoczy niejednego fana jej twórczości! Odkryj nieznane fakty i przekonaj się, jak jej korzenie wpłynęły na artystyczne dążenia.

shakira pochodzenie

Shakira – pochodzenie gwiazdy i jej muzyczne korzenie

Interesuje cię życiorys Shakiry? Pochodzenie gwiazdy to jej największy atut i muzyczna inspiracja. Urodziła się w 1977 roku jako Shakira Isabel Mebarak Ripoll, pochodzi z kolumbijskiego miasta Barranquilla. Miejscem urodzenia jej ojca był Nowy Jork, po czym w wieku pięciu lat wyemigrował do Kolumbii. Natomiast jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Libanu. Shakira ma więc arabskie korzenie.

Droga do sukcesu: początki kariery Shakiry

Jaka była droga do sukcesu Shakiry. Pochodzenie mogło wpłynąć na jej charakterystyczną urodę oraz barwę głosu. Zaczęła swoją muzyczną podróż w bardzo młodym wieku. Jako 8-latka napisała swoją pierwszą piosenkę – nosiła tytuł „Tus gafas oscuras”. Zdecydowanie nie była to jednorazowa przygoda, ponieważ w dalszym ciągu tworzyła i komponowała utwory. W wieku 10 lat dołączyła do kościelnego chóru, jednak jej mocny głos okazał się zbyt intensywny dla tego typu wystąpień.

Debiut Shakiry miał miejsce we wczesnych latach 90. na scenie muzycznej Ameryki Łacińskiej. Jej talent taneczny i wokalny, który rozwijała w szkole, szybko zyskały jej uznanie publiczności.

Shakira – światowy fenomen

Kariera muzyczna Shakiry jest naprawdę imponująca. Sprzedała ponad 80 milionów albumów, co czyni ją drugą, po Glorii Estefan, najpopularniejszą piosenkarką latynoską. Jest również laureatką dwóch nagród Grammy, siedmiu nagród Latin Grammy Awards i dwunastu Billboard Latin Music Awards.

Shakira stała się światową sensacją dzięki piosenkom takim jak „Whenever, Wherever”, „Underneath your clothes”, „Objection” i „Hips Don’t Lie”. Jej teledysk do piosenki „Waka Waka (This Time for Africa)” jest jednym z najczęściej oglądanych na YouTube.

Shakira – życie niczym latynoska telenowela

Co jeszcze interesuje fanów Shakiry? Pochodzenie to nie jedyny aspekt. O wiele bardziej emocjonujące jest jej życie prywatne. W 2010 roku Shakira związała się z Gerardem Piqué, hiszpańskim piłkarzem, którego poznała podczas kręcenia teledysku do piosenki „Waka Waka (This Time for Africa)” – oficjalnego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku. Para ma dwóch synów, Milana i Sashę.

Związek nie przetrwał próby czasu. W 2022 roku para rozstała się po 12 wspólnie spędzonych latach w atmosferze skandalu.

Fot. Serenity via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: