Shakira – rodzeństwo. Tego na pewno się nie spodziewasz!

Aleksandra Nabierzyńska

Co wiadomo o rodzeństwie Shakiry? Jak bliska jest piosenkarka swoim braciom i siostrom? Przygotowaliśmy dla was obszerny artykuł, który zdradza nieznane fakty o rodzinie Shakiry i ich wpływie na jej karierę.

shakira rodzeństwo

Wiemy wszyscy, że kolumbijska diwa jest globalną ikoną muzyki, ale mało kto zdaje sobie sprawę z jej prywatnej strony. Rodzeństwo Shakiry jest częścią jej niezwykle barwnej biografii, a niektórzy z nich odegrali kluczową rolę w kształtowaniu jej międzynarodowej kariery.

Shakira – rodzeństwo. Kim są siostry i bracia supergwiazdy?

Z pewnością wielu z nas pamięta Tonino, przyrodniego brata gwiazdy, który pojawił się u boku gwiazdy podczas Euro 2012 w Polsce. Wieloletni menadżer tras koncertowych Shakiry jest jednym z siódemki jej rodzeństwa. Shakira ma również najstarszą siostrę, Lucy, która jest chirurgiem, a także brata Alberto, prawnika. Do rodzeństwa należą również Moises, Patricia – obecnie nauczycielka specjalna mieszkająca w Hiszpanii – a także najmłodsi, Antonio i Edward, obecnie mieszkający w Miami. 

Jest to przyrodnie rodzeństwo Shakiry – mają wspólnego ojca. Artystka pozostaje jednak z nimi w bardzo bliskich relacjach.

Kim jest Shakira poza światłem jupiterów?

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, urodzona 2 lutego 1977 roku w Barranquilli, jest nie tylko kolumbijską piosenkarką, autorką tekstów, tancerką, producentką muzyczną, ale także bizneswoman, filantropką, aktorką i modelką. Zasłynęła na całym świecie i zdobyła dwie nagrody Grammy, siedem nagród Latin Grammy Awards i dwanaście Billboard Latin Music Awards. Shakira to najbardziej dochodowa kolumbijska artystka w historii, sprzedała ponad 80 milionów albumów na całym świecie.

Jednak równie imponujące jak jej kariera muzyczna jest zaangażowanie Shakiry w działalność charytatywną. Założyła i od wielu lat prowadzi Fundację „Bose Stopy” (hiszp. Fundación Pies Descalzos), która pomaga ponad 3 tys. dzieci w trzech miastach Kolumbii. Fundacja wspiera dzieci przesiedlone z powodu wojny domowej w Kolumbii, a jej nazwa pochodzi od tytułu jednej z płyt Shakiry z 1995 roku.

Fot. główna: Vogue Taiwan via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: