Mateusz Matyszkowicz – pochodzenie i droga ku karierze

Aleksandra Nabierzyńska

Mateusz Matyszkowicz – pochodzenie tego uznawanego publicysty to niewielkie miasto w południowej Polsce. Czy chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do czytania naszego artykułu!

mateusz matyszkowicz pochodzenie

Mateusz Matyszkowicz – pochodzenie. Co warto o nim wiedzieć?

Mateusz Piotr Matyszkowicz, urodzony 1 stycznia 1981 roku, jest uznawany za jedną z bardziej wyrazistych postaci w polskim mediach. Pochodzący z Żywca Mateusz jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w swoim rodzinnym mieście, gdzie zdobył pierwsze miejsce w olimpiadzie filozoficznej w 2000 roku. Kontynuował edukację na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie studiował filozofię i teologię.

Kariera publicystyczna i medialna

Kariera medialna Mateusza Matyszkowicza zasługuje na osobne omówienie!

Matyszkowicz zaczynał jako redaktor „Teologii Politycznej” i kwartalnika „Fronda Lux”, którym kierował od 2013 roku. W latach 2016–2017 sprawował funkcję dyrektora TVP Kultura, a następnie TVP1 w latach 2017–2018. Ale jego ścieżka kariery w mediach nie kończyła się tutaj! Od 2022 roku pełni funkcję prezesa TVP.

Mateusz Matyszkowicz jest członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i przewodniczącym zespołu ds. dobrego imienia i historii Polski przy TVP. Jego wkład jako autor, tłumacz i komentator jest nieoceniony. Matyszkowicz przyczynił się też do popularyzacji filozofii i idei Tomasza z Akwinu i Arystotelesa.

Fot. główna: Gov.pl via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: