Adam Sztykiel – pochodzenie człowieka, który podbił Hollywood

Kaja Nowacka

Adam Sztykiel – pochodzenie tego znanego producenta telewizyjnego i filmowego jest punktem startowym naszej dzisiejszej opowieści. Ten uznany twórca ma za sobą niezwykłą karierę, którą warto przybliżyć.

Pochodzenie Adama Sztykiela. Początki kariery

Jesteś ciekaw pochodzenia Adama Sztykiela? Zacząć trzeba od Detroit, Michigan, gdzie przyszedł na świat 9 stycznia 1978 roku. Swoją edukację kontynuował na University of Southern California, gdzie ukończył studia w 2000 roku. Ciekawostką jest, że swój pierwszy serial „Undateable” umieścił w Ferndale, miejscu znanym każdemu mieszkańcowi Michigan.

Polsko brzmiące nazwisko nie jest przypadkowe! Adam jest synem Lynn (Stevenson) i Witolda Atty Sztykiela. Ojciec Adama urodził się w Anglii, miał polskie pochodzenie.

Dziadkami Adama ze strony ojca byli Jerzy Sztykiel i Krystyna Teresa Mordas. Jerzy był Polakiem. Krystyna urodziła się w Wilnie. Jerzy i Krystyna pobrali się w Anglii i przeprowadzili do USA w 1955 roku.

Twórczość Adama Sztykiela

Kariera Adama Sztykiela jest dość zróżnicowana. Zaczynał od filmu „Made of Honor” (2008), przez „Due Date” (2010), a dotarł do animowanego hitu „Scoob!” (2020), w którego produkcji pełnił także funkcję producenta wykonawczego. Jest również twórcą najnowszego filmu „Black Adam” (2022).

Adam Sztykiel i telewizja

Startem jego większej kariery telewizyjnej było stworzenie serialu „Undateable”, który emitowano w latach 2014-2016. Był nie tylko twórcą, ale także scenarzystą i producentem wykonawczym serialu. Sztykiel pojawił się również jako scenarzysta jednego z odcinków „Whiskey Cavalier” w 2019 roku.

Wiesz już, kim jest Adam Sztykiel – pochodzenie nie ograniczało go w twórczości. Jego talent pozwolił mu na kreowanie niezapomnianych historii zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Jesteśmy pewni, że czeka go jeszcze wiele znakomitych projektów.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: