Lucjan Kydryński – pochodzenie. Odkrywamy fakty z życia dziennikarza

Michał Wójtowicz

Lucjan Kydryński – pochodzenie, które zaskakuje, fascynuje i przybliża sylwetkę tego wybitnego dziennikarza. Oto historia, jakiej jeszcze nie znaliście! Tak rozwijała się jego kariera.

Lucjan Kydryński pochodzenie

Lucjan Kydryński – pochodzenie. Co o nim wiemy?

Jakie są korzenie Lucjana Kydryńskiego? Pochodzenie dziennikarza jest ciekawe. Przyszedł na świat 6 stycznia 1929 roku w Grudziądzu. Choć tam spędził tylko rok, właśnie to miasto było pierwszym przystankiem na jego życiowej mapie. Ojciec Lucjana, Julian, jako wykładowca filologii klasycznej i języka niemieckiego, podróżował z rodziną za pracą i często zmieniał miejsce zamieszkania. Rok po urodzeniu Lucjana, Kydryńscy przeprowadzili się do Krakowa, które wkrótce stało się ich domem na długie lata.

Kim był Lucjan Kydryński – legenda polskich mediów?

Choć Lucjan Kydryński kojarzy się głównie z profesjonalizmem dziennikarskim, warto zagłębić się w kulisy życia tego niezwykłego człowieka. Wielbiciel słowa pisemnego i mówionego, talent do obserwacji i niepowtarzalny humor tworzyły u niego unikalną mieszankę, która na stałe zapisała się w historii polskich mediów.

Lucjan Kydryński to osoba, którą nie da się zamknąć w jednym określeniu. Dziennikarz, felietonista, recenzent filmowy, ale przede wszystkim człowiek pełen pasji do życia i dzielenia się nią z innymi. Prowadził audycje radiowe, stał na czele działu kultury w „Przekroju”. Swoją karierę rozpoczął w radiu, a skończył na największych estradach, gdzie prezentował swoje talenty jako konferansjer.

Prywatnie był mężem piosenkarki Haliny Kunickiej i ojcem dziennikarza Marcina Kydryńskiego, który ożenił się z utalentowaną wokalistką Anną Marią Jopek.

Fot. Główne: Halina Kunicka via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: