Katarzyna Pakosińska – pochodzenie, kariera, pasje i osiągnięcia

Kaja Nowacka

Katarzyna Pakosińska – pochodzenie, kariera i wpływ na polski kabaret. To wszystko omówimy w niniejszym artykule! Jak wyglądała jej droga na szczyt? Poznajmy tę historię.

katarzyna pakosińska pochodzenie

Katarzyna Pakosińska – pochodzenie i wczesna edukacja

Pochodzenie Katarzyny Pakosińskiej jest ściśle związane z Warszawą, gdzie urodziła się w 1972 roku jako córka Marzeny i Stanisława Pakosińskich. 

Katarzyna w młodości tańczyła w zespole folklorystycznym „Pruszkowiacy”. Jej zamiłowanie do tańca przetrwało 20 lat. Jednak to nie koniec jej artystycznego rozwoju – Katarzyna to także absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Katarzyna Pakosińska – kariera kabaretowa

W 1996 roku Katarzyna Pakosińska rozpoczęła swoją karierę kabaretową. Razem z grupą przyjaciół założyła Kabaret Moralnego Niepokoju, zdobywając Grand Prix na Przeglądzie Kabaretów PaKA ’96. 

Chociaż Katarzyna opuściła formację w 2011 roku, nie zatrzymało to jej kariery kabaretowej. Niebawem po tym wydarzeniu rozpoczęła samodzielną drogę w świecie kabaretu.

 Katarzyna Pakosińska nie ograniczała się tylko do kabaretu. Jest również autorką podróżniczych książek o Gruzji. Poza tym jej dorobek literacki obejmuje także serię książek dla dzieci o przygodach Maliny.

Fot. główna: Maciej Zaczek via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: