Stanisław Tym – wykształcenie, które ukształtowało mistrza humoru

Aleksandra Nabierzyńska

Gdzie kształcił się Stanisław Tym? Wykształcenie może zaskoczyć. Jak szkoła i studia wpłynęły na karierę tego wybitnego aktora, satyryka i scenarzysty? Zanurzmy się w fascynującą historię Tyma.

stanisław tym wykształcenie

Wielowymiarowe wykształcenie Stanisława Tyma

Stanisław Tym – wykształcenie tego artysty to mieszanka różnych dyscyplin. Po zdaniu matury w CLXV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie Stanisław poświęcił się studiom w różnych dziedzinach. Zaczął od chemii na Politechnice Warszawskiej, zgłębiał przetwórstwo na SGGW, aż po aktorstwo na PWST. 

Stanisław Tym nie ukończył studiów aktorskich, co mogło wpłynąć na unikalny styl jego występów.

Jak wykształcenie wpłynęło na karierę Tyma?

Brak formalnego aktorskiego wykształcenia nie wpłynął negatywnie na karierę Tyma. Już podczas studiów zaczynał pisać teksty i występować w studenckich kabaretach. Potem zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Wykształcenie pomogło mu zrozumieć, jak różne dyscypliny mogą się przenikać, co dało efekt w postaci oryginalnej twórczości.

Z jest znany Stanisław Tym?

Tym znany jest także jako autor wielu sztuk teatralnych, skeczy i słuchowisk radiowych. To dzięki tym talentom zdobył szerokie uznanie. Współpraca ze Stanisławem Bareją przyniosła mu rolę pasażera bez biletu w filmie „Rejs”, który do dziś jest wspominany przez fanów polskiego kina. Wśród najbardziej znanych postaci, które stworzył, jest Ryszard Ochódzki z filmów „Miś” i „Rozmowy kontrolowane”.

Fot. główna: Jarosław Roland Kruk via Wikipedia, CC-BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: