Bohdan Łazuka – pochodzenie i niezwykła droga do sławy

Kaja Nowacka

Bohdan Łazuka – pochodzenie tego wybitnego artysty to temat, który zainteresuje każdego fana polskiego kina i teatru. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który odsłania mniej znane aspekty życia i kariery Łazuki.

bohdan łazuka pochodzenie

Bohdan Łazuka – pochodzenie, początki kariery

Bohdan Łazuka pochodzi z Lublina. Urodził się tam 31 października 1938 roku. Jego rodzice, Franciszek i Wanda Łazuka, rozstali się, gdy Bohdan miał zaledwie trzy lata.

Dorastał w Dąbrowicy, niedaleko Lublina. Młodość spędził, mieszkając także w Gdańsku i Katowicach. Jak widać, pochodzenie Bohdana Łazuki raczej nie miało bezpośredniego wpływu na jego karierę!

Edukacja i wczesna kariera

Młody Bohdan Łazuka początkowo nie myślał o karierze w teatrze. Wszystko zmieniło się, gdy dołączył do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej i zaczął uczęszczać na zajęcia aktorskie do Teatru Młodego Widza. Pod koniec lat 50., już jako student Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie, postanowił, za namową przyjaciół, spróbować swoich sił w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

Rozkwit kariery

Bohdan Łazuka zagrał w kilkudziesięciu filmach i spektaklach, często wcielając się w charakterystyczne role. Jego przełomem był występ w spektaklu dyplomowym „Bal na Gnojnej”. Również w 1961 roku dołączył do Kabaretu Starszych Panów, gdzie zdobył popularność dzięki roli młodego Jeremiego Przybory.

Fot. Główne: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: