Joseph Kosinski – pochodzenie znanego reżysera

Kaja Nowacka

Joseph Kosinski – pochodzenie tego renomowanego reżysera i grafika komputerowego to nie tajemnica! Celebryta wywodzi się z… Polski! Sprawdź nasz artykuł, aby poznać więcej szczegółów!

joseph kosinski pochodzenie

Skąd wziął się Joseph Kosinski? Pochodzenie mistrza kina

Joseph Kosinski, urodzony 3 maja 1974 roku w Marshalltown, to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy z rodzicami z Polski. W młodych latach Kosinski zdecydował się na studia z zakresu architektury w prestiżowym GSAPP, jednak to właśnie tam odkrył swoją pasję do grafiki komputerowej.

Joseph Kosinski – dalsza kariera

Po studiach Joseph Kosinski zaczął tworzyć filmy krótkometrażowe w grafice komputerowej. Jego wyjątkowa wizja i techniczne umiejętności przyciągnęły uwagę reżysera Davida Finchera. To zauważenie przez Finchera stało się punktem zwrotnym w karierze Kosinskiego.

Kosinski przeprowadził się do Los Angeles, gdzie dołączył do Anonymous Content. Tworzył tam efektowne reklamy dla takich gigantów jak Nike, Apple i Nintendo. Ten etap kariery pozwolił mu na zdobycie cennego doświadczenia w branży filmowej.

W 2005 roku Kosinski napisał opowiadanie graficzne „Oblivion”, co zaowocowało współpracą z Warner Bros. Projekt ten zaowocował filmem z Tomem Cruisem w roli głównej.

Fot. główna: Gage Skidmore via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: