Roman Polański – wzrost. Oto, jak niski jest ten legendarny reżyser!

Michał Wójtowicz

Wzrost gwiazd zawsze wzbudza zainteresowanie – tym razem przyglądamy się Romanowi Polańskiemu. Odkryj, jak wzrost ma ten wybitny reżyser i dowiedz się więcej o jego życiu!

Roman Polański wzrost

Jakim wzrostem może się pochwalić Roman Polański?

Zastanawiasz się, jaki wzrost ma Roman Polański? Oto odpowiedź: wybitny reżyser ma 160 cm wzrostu. Mimo niewielkich rozmiarów Polański to wielki talent w świecie kina.

Sukcesy i życiorys Polańskiego – co warto wiedzieć?

Roman Polański, urodzony 18 sierpnia 1933 roku w Paryżu, to polsko-francuski reżyser, scenarzysta i aktor. Zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swoim filmom, takim jak „Nożyczki”, „Chinatown” czy „Pianista”.

Polański zadebiutował jako reżyser w 1955 roku krótkometrażowym filmem „Rower”. Niedługo potem zdobył uznanie za film „Nóż w wodzie”, który otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Roman Polański zdobył wiele prestiżowych nagród filmowych, w tym Oscara za reżyserię filmu „Pianista”. W swojej karierze współpracował z największymi gwiazdami, takimi jak Jack Nicholson, Faye Dunaway czy Adrien Brody.

Polański mieszka we Francji, ale pozostaje związany z Polską, gdzie często bywa na planach filmowych. Reżyser ma dwójkę dzieci: córkę Morgane z aktorką Emmanuelle Seigner oraz syna Elvisa z aktorką Sharon Tate.

Fot. Robert Słuszniak via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: