Joanna Najfeld – pochodzenie. Kim jest dziennikarka i publicystka?

Aleksandra Nabierzyńska

Jest wiele powodów, dzięki którym możesz kojarzyć Joannę Najfeld. Pochodzenie tej medialnej osoby z jakiegoś powodu stało się przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Sprawdź, co wiadomo na ten temat!

joanna najfeld pochodzenie

Pani Joanna nosi rzadko spotykane nazwisko – w całej Polsce nosi je, według różnych rejestrów internetowych od 44 do 53 osób. Jego brzmienie może niektórym sugerować korzenie żydowskie. To byłoby osobliwym chichotem losu, znając stereotypowe podejście do Izraelitów w środowisku Joanny Najfeld. Pochodzenie nie jest jednak podstawą do oceny kogokolwiek. Przynajmniej dla większości przyzwoitych ludzi – liczą się czyny i postawa w życiu.

Skąd pochodzi Joanna Najfeld?

Joanna Najfeld jest Polką. I to jedyna pewna informacja na ten temat. Najprawdopodobniej pochodzi z Polski, ale tu nie ma całkowitej pewności. To wszystko niewątpliwie czyni jej postać jeszcze bardziej intrygującą.

Joanna Najfeld – pochodzenie, miejsce urodzenia, rodzice

Dziennikarka ma związek z różnymi miejscami na całym świecie, ale polskie pochodzenie Joanny Najfeld nie budzi większych wątpliwości. Szczegóły pozostają jednak w sferze domysłów. Nie jest znana dokładna data ani miejsce jej urodzenia, nie ma też informacji na temat rodziców. Można jednak domniemywać, że to Polacy, którzy wychowywali córkę w bardzo tradycyjny, konserwatywny sposób.

Joanna Najfeld prawdopodobnie mieszka w Stanach Zjednoczonych ze swoim mężem, Wojciechem Cejrowskim. Mogą na stałe przebywać w Fort Worth, w Teksasie, gdzie Cejrowski ma swoje posiadłości. Według doniesień mediów nie brakuje im również miejsc w innych zakątkach świata, w których mogą spędzać czas. Cejrowski ma posiadać m.in. dom w dzielnicy Coyoacán w Meksyku, posiadłość w Ekwadorze czy gospodarstwo rolne na Pomorzu w Polsce.

Z czego znana jest Joanna Najfeld?

Pochodzenie i wychowanie mogło mieć wpływ na jej poglądy i działalność, ale to jedynie spekulacje. Joanna Najfeld znana jest jako dziennikarka i publicystka, związana z ruchem narodowym i środowiskiem czasopisma Fronda. Jej zaangażowanie w obronie katolickiej moralności, tradycji i instytucji Kościoła katolickiego nie pozostaje bez echa. Joanna od lat prezentuje wyraziste i jednoznaczne poglądy na aborcję czy homoseksualizm, ma też jasno określony obraz godności kobiety. To przysparza jej zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Według tych pierwszych reprezentuje ona „konserwatywny feminizm pro-life”.

W pamięć opinii publicznej zapadła jej współpraca z Tomaszem Terlikowskim, z którą wydała w 2008 roku książkę „Agata. Anatomia manipulacji”. Książka ta poruszała temat przerwania ciąży przez czternastolatkę z Lublina – sprawa wzbudzała wiele emocji i dyskusji. Najfeld zasłynęła także jako współorganizatorka kampanii przeciwko redakcji „Machiny”, która w 2006 roku umieściła na okładce twarz Madonny wklejoną do welonu Matki Boskiej Częstochowskiej. Ostatecznie publikacja spotkała się z potępieniem Rady Etyki Mediów, a kampania doprowadziła do wycofania się kilku znaczących reklamodawców.

Innym głośnym epizodem w jej działalności była sprawa z Wandą Nowicką, która oskarżyła Najfeld o pomówienie. Joanna oświadczyła, że Nowicka jest opłacana przez przemysł aborcyjny i antykoncepcyjny. Pomimo oskarżeń, sąd uniewinnił Joannę Najfeld. Przebieg procesu oraz uzasadnienie wyroku zostały utajnione na prośbę Nowickiej. Nie da się ukryć, że Joanna Najfeld to postać, której działania wywołują skrajne emocje – niezależnie od punktu widzenia, jej zaangażowanie i determinacja zasługują na uwagę.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Kanapka – Joanna Najfeld – Rozmowa po konferencji” via YouTube.com – Golgota Młodych



Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: