Jan Englert – pochodzenie. Niespodziewane fakty z życia polskiego aktora

Aleksandra Nabierzyńska

Jan Englert – pochodzenie tego niezwykle utalentowanego aktora skrywa wiele niespodziewanych faktów. Odkryj fascynującą historię pełną zmian miejsca zamieszkania, pasji do aktorstwa i osobistych przemian.

jan englert pochodzenie

Jan Englert – pochodzenie i pierwsze kroki w aktorstwie

Jan Englert, urodzony 11 maja 1943 roku w Warszawie, już w młodym wieku zdobył szerokie uznanie na ekranie kinowym. Debiut artystyczny miał zaledwie trzynastolatek, grając rolę Zefira w filmie Andrzeja Wajdy „Kanał”. Od tamtego momentu, jego kariera filmowa nabierała tempa, z miejsca zaskakując bogatą paletą ról.

Kolejnym ważnym etapem w jego karierze była praca w teatrze. W 1964 roku Jan Englert zadebiutował na deskach teatru, szybko zdobywając uznanie publiczności. Wystąpił w ponad 150 rolach w teatrach stacjonarnych oraz w 200 przedstawieniach Teatru Telewizji.

Jan Englert – dzieciństwo i edukacja

Pochodzenie Jana Englerta jest niewątpliwie barwne. Choć urodzony w Warszawie, wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania wraz z rodziną. Dorastał w różnych miastach, takich jak Częstochowa, Sosnowiec, Polanica i Kłodzko, by ostatecznie powrócić do stolicy. O jego dzieciństwie wiadomo, że po rozwodzie rodziców był wychowywany przez matkę i dziadków, z ojcem miał sporadyczny kontakt. Edukację szkolną rozpoczął w wieku sześciu lat, a już jako nastolatek, należał do kółka teatralnego działającego przy Pałacu Kultury i Nauki oraz trenował piłkę nożną w Polonii Warszawa.

Fot. główna: Ja Fryta via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: