Alicja Szemplińska – pochodzenie romskie: prawda czy fałsz?

Michał Wójtowicz

Alicja Szemplińska – pochodzenie romskie? Zastanawiasz się, skąd pochodzi ten talent muzyczny? Odpowiedź może cię zaskoczyć! Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o jej korzeniach i unikalnej drodze do sukcesu.

alicja szemplińska pochodzenie romskie

Alicja Szemplińska – pochodzenie romskie to prawda czy plotki?

Alicja Szemplińska i pochodzenie romskie? Owszem, jej egzotyczna uroda może sugerować takie korzenie. Alicja, znana z programów „Hit Hit Hurra” i „The Voice of Poland”, a także z reprezentowania Polski na Eurowizji w 2020 roku, do dziś nie rozwiała wątpliwości na temat swojego pochodzenia. 

Czy Alicja ma romskie korzenie? Czy jest prawdą, że jej rodzina pochodzi z grupy Romów? Czy jednak, jak twierdzi, jej korzenie są czysto polskie? Sprawa jest intrygująca i nadal owiana tajemnicą. Jedno jest pewne – niezależnie od swojego pochodzenia Alicja to wyjątkowy talent, który warto śledzić.

Pierwsze sukcesy Alicji Szemplińskiej

Niesamowity talent wokalny artystki przyniósł jej sukces już w 2016 roku, kiedy to zwyciężyła w finale programu rozrywkowego TVP1 „Hit, Hit, Hurra!”. Przygoda z talent show nie skończyła się tam. W 2019 roku Alicja zdobyła największe poparcie widzów podczas 10. edycji programu „The Voice of Poland”, co zaowocowało podpisaniem kontraktu płytowego z Universal Music Polska.

Reprezentacja Polski na Eurowizji i dalszy rozwój kariery

Na Alicję Szemplińską zwróciło uwagę szerokie grono odbiorców, kiedy w 2020 roku została wybrana do reprezentowania Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Choć konkurs ten został odwołany z powodu pandemii COVID-19, Alicja kontynuowała swoją muzyczną działalność, wydając kilka singli takich jak „Gdzieś”, „Pusto” czy „Na pamięć”.

Fot. główna: Marekidczakofficial via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: