Aleksandra Szwed – pochodzenie znanej aktorki. Dowiedz się więcej!

Michał Wójtowicz

Aleksandra Szwed – pochodzenie tej celebrytki to prawdziwa mieszanka kultur. Sprawdź nasz artykuł i zobacz, jak różnorodne tło wpłynęło na jej niepowtarzalny charakter.

aleksandra szwed pochodzenie

Zaskakujące korzenie Aleksandry Szwed

Aleksandra Szwed, urodzona 8 sierpnia 1990 roku w Warszawie, to prawdziwy przykład polsko-nigeryjskiego pochodzenia. Córka Polki i Nigeryjczyka wychowała się w atmosferze wielokulturowości. 

Choć jej ojciec opuścił rodzinę, kiedy miała tylko rok, Aleksandra zawsze była dumna ze swojego różnorodnego dziedzictwa. Jej edukacja przebiegała w Warszawie, gdzie ukończyła Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II oraz 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego. 

Jej studia kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej tylko podkreśliły jej zainteresowanie różnorodnością kulturową, czego dowodem jest tytuł magistra, który zdobyła w 2014 roku.

Aleksandra Szwed – pochodzenie a kariera zawodowa

Aleksandra Szwed – pochodzenie wpłynęło na jej karierę. Zasłynęła jako Eliza w serialu „Rodzina zastępcza”, co przyniosło jej ogólnopolską rozpoznawalność. Szwed wygrała także drugą edycję programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, a w 2010 roku brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Aleksandra nie ograniczała się tylko do świata telewizji. W 2009 roku zajęła drugie miejsce w programie „Piosenka dla Europy”, śpiewając „All My Life” w duecie z Markiem Bocchinem.

Fot. główna: Daniel Kuczyński via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: