Zusje – pochodzenie. Kim jest Luxuria Astaroth, czyli Kamila Smogulecka?

Aleksandra Nabierzyńska

Z wielu powodów było głośno w mediach o Zusje. Pochodzenie Kamili Smoguleckiej, która dawniej używała również pseudonimu Luxuria Astaroth, dużo mówi o jej urodzie. Poznaj korzenie tej niezwykle barwnej postaci.

zusje pochodzenie

W naszym tekście przybliżymy również pierwszą, dla niektórych wciąż lepiej rozpoznawalną ksywkę. W końcu brzmi niezwykle epicko, sugeruje istotę z piekła rodem – i dla wielu kimś takim była Luxuria Astaroth. Pochodzenie Zusje mogło mieć pewien wpływ na to, jak szybko zdobyła popularność. A w konsekwencji stoczyła się prawie na samo dno. Na szczęście wiele wskazuje na to, że najgorsze ma już za sobą. Zmiana pseudonimu stanowi symbol tej przemiany.

Skąd pochodzi Zusje?

Zusje pochodzi z Polski i jest Polką. Mimo tego w sieci pojawia się wiele zapytań o jej zagraniczne korzenie. Kamila „Luxuria Astaroth” Smogulecka najczęściej łączona jest z Ukrainą. Spekulacje internautów na ten temat są jednocześnie fałszywe, jak i prawdziwe. Czy to w ogóle możliwe?!? Owszem, kiedy pozna się informacje na temat starszych pokoleń jej rodziny.

Jedna z babć Zusje była Ukrainką, a druga miała chińskie i rosyjskie korzenie. Z takiej to mieszanki krwi i temperamentów narodziła się Kamila Smogulecka. Pochodzenie łączące tak wiele różnych genów wpłynęło przede wszystkim na jej urodę. A ile z tej naturalności ma obecnie, to niech każdy sobie oceni na własne oko.

Zusje – pochodzenie Kamili Smoguleckiej, miejsce urodzenia

Luxuria Astaroth, od jakiegoś czasu znana jako Zusje, urodziła się jako Kamila Smogulecka 9 października 1997 r. w Łodzi. Jej rodzinnym miastem jest zatem dawna stolica polskiego przemysłu i kinematografii. O ile pierwszy z wymienionych tytułów już mocno się zdezaktualizował, o tyle drugi chyba wciąż jeszcze pasuje. Miasto znane ze swojej kultury i historii, które z pewnością wpłynęło na jej artystyczne zacięcie i ekstrawagancką osobowość. Być może w jakimś stopniu zachęciło ją także do spróbowania swoich sił w filmie.

Luxuria Astaroth – pochodzenie dawnej ksywki Zusje

Zanim jednak przejdziemy do osiągnięć kariery, wróćmy w mroczniejsze lata życia Kamili. Pseudonimem Luxuria Astaroth posługiwała się głównie w czasach, w których była patostremerką. Taki styl życia zaprowadził ją na odwyk. Łacińskie słowo „luxuria” ma wiele znaczeń:

  • bujność, stan kwitnący;
  • rozwiązłość, wyuzdanie;
  • ekstrawagancja, nadmiar;
  • zbytek, rozrzutność.

Pasuje jak ulał do jej wczesnej „twórczości”, nieprawdaż? Natomiast Astaroth to jedno z wielu imion biblijnego demona, księcia Zachodniego Piekła, dwudziestego dziewiątego ducha goecji w tradycji okultystycznej. Miał to być upadły Serafin, któremu podlega 40 legionów. Tym, którzy go przyzwą, może udzielić odpowiedzi na pytania o każdą tajemnicę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ma wiele wspólnych atrybutów z babilońską Isztar i fenicką Astarte, boginią pożądania, wojny i zmysłowości. Pojawiał się w „Fauście”, znany także pod imionami Ashtaroth, Astarot i Asteroth.

Z czego jest znana jest Zusje?

Pochodzenie Kamili Smoguleckiej i jej pierwszego wcielenia to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Zusje stała się rozpoznawalna w 2012 r. dzięki występom w teledyskach Donatana – do piosenek „Nie lubimy robić” oraz eurowizyjnego „My Słowianie”. To ona była jedną z dziewczyn, które prowokacyjnie ubijały masło. Ma na koncie również występ w filmie „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak z 2014 r. Nie poradziła sobie z popularnością, a ucieczka w używki i patostreamy była drogą donikąd.

Po odwyku porzuciła Luxurię Astaroth i jej występki. Zusje tworzy muzykę, koncertuje w klubach, rozwija własny kanał muzyczny na YouTube i karierę zawodniczki freak fightowej. Występowała na na galach organizacji FAME MMA oraz Prime Show MMA. A od kiedy walczy w klatce, zyskała wielu nowych fanów… w Rosji. I wiele wskazuje na to, że Smogulecka zamierza skorzystać z tej okazji, bo zadeklarowała już naukę języka rosyjskiego. Ciekawe, co na to babcia…

Fot. Główne: zrzut ekranu z filmu: „Zusje – Matrioszka (prod. CrackHouse)” via YouTube.com, ZUSJE OFFICIALZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: