Wilhelm, książę Walii – wykształcenie. Edukacja przyszłego króla!

Michał Wójtowicz

Jakie studia ukończył Wilhelm, książę Walii? Wykształcenie przyszłego króla nie jest żadną tajemnicą. Przeciwnie, wiemy, że od dziecka uczęszczał do renomowanych szkół. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

wilhelm, książę walii wykształcenie

Wilhelm, książę Walii – wykształcenie. Co o nim wiadomo?

Wykształcenie Wilhelma, księcia Walii – który na całym świecie znany jest jako książę William – to cała lista elitarnych szkół, do jakich uczęszczał. Zaczął oczywiście od renomowanych przedszkoli. Następne było Ludgrove School i Eton College. Znane są jego fascynacje biologią, geografią i historią sztuki. Po Eton Wilhelm zasmakował przygody, gdy wziął udział w obozie British Army i stał się wolontariuszem Raleigh International w Chile. 

Kontynuował naukę na renomowanym Uniwersytecie St. Andrews i ukończył studia ze stopniem magistra sztuk pięknych. Dalsze edukacyjne ścieżki przyniosły mu doświadczenia w Royal Military Academy w Sandhurst.

Kim jest Wilhelm, książę Walii?

Z pewnością wielu kojarzy go jako sympatycznego i poważnego księcia Williama. Ale jego pełne tytuły brzmią dłużej – Wilhelm Artur Filip Ludwik Mountbatten-Windsor, książę Cambridge. Książę William jest synem króla Karola III (koronowany 6 maja 2023) i niezapomnianej Diany Spencer, bratem popularnego księcia Harry’ego, a także wnukiem niezapomnianej królowej Elżbiety II.

Większość kojarzy jego twarz z telewizyjnych ekranów, gazet i portali internetowych. Ale za tą królewską fasadą skrywa się człowiek, który od najmłodszych lat otrzymywał staranne wykształcenie, budując tym samym swoją osobowość.
Gruntowne wykształcenie Wilhelma, księcia Walii na pewno przygotowało go również do przyszłej roli króla. Jest bowiem następcą tronu, który obejmie po śmierci swego ojca Karola III. Co jeszcze dały mu studia? Poznał na nich swoją przyszłą żonę Kate. Para ma troje dzieci: George’a, Charlotte oraz Louisa.

Fot. główna: Foreign and Commonwealth Office via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: