Kate Middleton – wykształcenie. Co wiemy o przyszłej królowej?

Kaja Nowacka

Kim z zawodu jest Kate Middleton? Wykształcenie przyszłej królowej Wielkiej Brytanii zastanawia fanów monarchii na całym świecie. Wyjaśniamy, jakie tajemnice kryją się za dobrze znanym portretem uśmiechniętej księżnej?

kate middleton wykształcenie

Kate Middleton – wykształcenie. Co o nim wiadomo?

Wykształcenie Kate Middleton to nie jest temat, o którym mówi się na co dzień. Wiemy, że Kate jest przyszłą królową, ale czy znamy także to, czym zajmowała się wcześniej? 

Urodzona w Reading, wychowywana przez rodziców prowadzących rodzinny biznes, Kate miała możliwość korzystania z doskonałego wykształcenia. Jej droga edukacyjna prowadziła przez elitarną St. Andrew’s Prep School, Downe House i Marlborough College, aż do prestiżowego University of St Andrews, gdzie zdobyła stopień magistra historii sztuki.

Co wiemy o księżnej Walii?

Jesteśmy pewni, że większość z ludzi na świecie zna Kate Middleton jako uśmiechniętą księżną Walii, żonę przyszłego następcy tronu, błyskotliwą damę na oficjalnych zdjęciach. Ale kim jest ona naprawdę poza tym? Kate Middleton jest przede wszystkim kobietą pełną pasji. Może o tym świadczyć jej wybór studiów – historia sztuki. Na ten kierunek nie decydują się osoby marzące wyłącznie o królewskim życiu. Wybór ten świadczy o głębi jej zainteresowań i pragnieniu poznawania świata.

To także osoba, która pomimo swojego statusu nie bała się podjąć prac zarobkowych. Choć jej związek z księciem na pewno stanowił przeszkodę, pokazała odwagę, zdobywając doświadczenie zawodowe w firmie odzieżowej Jigsaw. Zajmowała się tam zakupem powierzchni reklamowych. Stwierdziła jednak, że nie chce wiązać z tym zawodowej przyszłości. Zdecydowała się więc poświęcić fotografii.

Po tym, jak zrezygnowała ze wspomnianego zajęcia, pomogła rodzicom w prowadzeniu ich firmy. Zajęła się wykonywaniem zdjęć na stronę internetową. Co więcej, nawet marzyła o stworzeniu cukierni ze swoim młodszym bratem, Jamesem.

Mimo że jest patronką wielu fundacji i organizacji, nie jest dla niej to jedynie obowiązek wynikający z tytułu. To również dowód na jej zaangażowanie w problemy społeczeństwa i chęć pomocy innym, co nie wynika przecież ściśle z wykształcenia. Kate Middleton jest z pewnością więcej niż tylko księżną – to kobieta pełna pasji, mądrości i miłości do nauki.

Fot. główna: Tom Soper Photography via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: