Kate Middleton – pochodzenie. Gdzie urodziła się księżna Walii?

Aleksandra Nabierzyńska

Księżna Cambridge, Kornwalii, Rothesay i Walii – to wszystkie obecne tytuły Kate Middleton. Pochodzenie nie ma tu najmniejszego znaczenia. Są skutkiem małżeństwa z księciem Williamem. Sprawdź, kim jest żona przyszłego brytyjskiego króla!

kate middleton pochodzenie

Kate Middleton niewątpliwie ma status celebrytki, nawet jeśli jej samej nie przypada to do gustu. Zanim zostanie królową małżonką Katarzyną, możemy sobie swobodniej poplotkować. Co wiadomo o korzeniach Kate Middleton? Pochodzenie nie jest żadną tajemnicą. Choć w życiorysie nie brakuje ciekawych epizodów, to akurat pod tym względem jest nudno, jak na angielskiej herbacie.

Skąd pochodzi Kate Middleton?

Kate Middleton jest rodowitą Angielką, pochodzi z samego serca Anglii. Przynajmniej  pod względem geograficznym, a i to z pewnym przymrużeniem oka. Tak czy inaczej – w jej znanych korzeniach trudno doszukiwać się obcych wpływów. Na marginesie dodajmy, że Windsorowie, czyli dynastia aktualnie panująca w Wielkiej Brytanii i symbolicznie jeszcze kilkunastu krajach, wywodzi się z niemieckich Wettynów.

Kate Middleton – pochodzenie, miejsce urodzenia, rodzice

Kate Middleton urodziła się i wychowała w Anglii. Przyszła na świat 9 stycznia 1982 r. w Reading, które znajduje się w hrabstwie Berkshire. To południowy, centralny obszar kraju. Miasto leży zaledwie 60 kilometrów na zachód od tętniącego życiem centrum Londynu. Natomiast dorastała w Bradfield, 12 km od Reading.

Kate Middleton jest córką Carole i Michaela Francisa Middletonów. Rodzice poznali się podczas pracy w branży lotniczej – Carole wykonywała obowiązki stewardessy, a Michael pracował jako dyspozytor lotów w British Airways. Ślub wzięli w czerwcu 1980 roku. Kate jest najstarszą z trzech dzieci w rodzinie – ma młodszą siostrę Philippę i brata Jamesa Williama.

Ciekawostką jest, że przez 2 lata Kate mieszkała w Ammanie, stolicy Jordanii. Jej ojciec pracował wtedy jako kierownik lotniska im. królowej Alii. Pobyt tam trwał wprawdzie 2 lata, jednak wrażenia z tego okresu mogły już zatrzeć się w pamięci Kate. Kiedy opuszczała Wyspy Brytyjskie, była zaledwie dwulatką. Finalnie rodzina powróciła do rodzinnego domu przy Cock Lane w Bradfield.

Z czego znana jest Kate Middleton?

Pochodzenie księżnej nie powinno zatem budzić większych emocji. Trudno również doszukiwać się osiągnięć wykraczających poza schemat, jakiego można spodziewać się po córce bogatych rodziców – ich spółka Party Pieces miała obroty na poziomie 30 mln funtów. Kate Middleton jest doskonale rozpoznawana na całym świecie jako żona księcia Williama, przyszłego następcy króla Karola III na brytyjskim tronie. W związku z tym Kate podróżuje po świecie, uczy się dyplomacji i towarzyskiej etykiety, a także angażuje w niezliczone akcje charytatywne.

Transformacja dziewczyny z Reading w księżną została ukończona 29 kwietnia 2011 roku, kiedy to zawarła małżeństwo z księciem. W tym momencie Kate otrzymała swój pierwszy tytuł – została oficjalnie księżną Cambridge. Kolejne nobilitacje, związane z Kornwalią, Rothesay i w końcu Walią, uzyskała kolejno 8 i 9 września 2022 roku. Te tytuły są potwierdzeniem jej statusu w brytyjskiej monarchii. Warto dodać, że Kate „przejęła” tytuł księżnej Walii po tragicznie zmarłej Dianie. Prawo do niego miała wprawdzie Kamila (jako żona Karola), ale zdecydowała się go nie używać.

Fot. główna: Sebástian Freire via Flickr, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: