Kazimierz Kowalski – pierwsza żona i kolejne małżeństwo. Życie prywatne artysty

Michał Wójtowicz

Kazimierz Kowalski – pierwsza żona artysty nie jest nam znana z imienia. Druga małżonka była z nim do końca jego życia. Przybliżamy życiorys popularnego śpiewaka.

Kazimierz Kowalski pierwsza żona

Poznaj życie prywatne osób publicznych, takich jak Kazimierz Kowalski! Pierwsza żona artysty nie była medialną osobą. Z drugą żoną, która przez kilka lat była burmistrzem, ma syna. Co jeszcze wiemy  na jego temat?

Kazimierz Kowalski – pierwsza żona i życie prywatne

Kim jest Kazimierz Kowalski? To polski śpiewak operowy, a ponadto prezenter radiowy i telewizyjny. Urodził się w 1951 roku i ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Pierwsze występy dawał już w wieku 20 lat. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć zawodowych, między innymi zajął trzecią nagrodę w 22. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie. Przez wiele lat był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2000 roku występował w I Programie Polskiego Radia. Napisał książkę „Dyrektorem się bywa, a artystą się jest”, która opowiada o jego życiu. Można powiedzieć, że popularyzował operę w wielu polskich miejscowościach. Publiczność go kochała, przyjaciele wspominają jego bezinteresowność i serdeczność.

Sporo osób chce wiedzieć, jak wygląda życie prywatne znanych osób takich jak Kazimierz Kowalski. Pierwsza żona nie jest nam znana z imienia. W mediach nie ma żadnych informacji na jej temat, jedyne co wiemy, to że pierwsze małżeństwo uległo rozpadowi oraz że śpiewak był dwukrotnie żonaty.

Kazimierz Kowalski – druga żona, z którą był do końca życia

Pochodząca z Elbląga Małgorzata Wrońska-Kowalska była żoną Kazimierza Kowalskiego aż do jego śmierci w sierpniu, roku 2021. Prasa donosi, że była jego studentką. Urodziła się w 1981 roku. Małgorzata w latach 2013-2018 roku była burmistrzem miasta i gminy Frombork. Owocem ich małżeństwa jest syn Stanisław urodzony w 1990 roku.

Fot. główne: zrzut ekranu z filmu „Gdybym był bogaczem…” via Youtube.com (ruchludowy)Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023

Popularne wpisy: