Marcin Wolski – ile ma dzieci? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Kaja Nowacka

Marcin Wolski – ile ma dzieci? To znany polski dziennikarz, pisarz, a także satyryk. Czy doczekał się pociech w swoim życiu? Przekonaj się, czego dowiedzieliśmy się na ten temat i przeczytaj nasz artykuł!

marcin wolski ile ma dzieci

Marcin Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi, zatem w 2023 roku będzie miał 76 lat. Był kiedyś dyrektorem Programu i Polskiego Radia (od 2006 do 2007), a następnie przez rok w latach 2016-2017 był dyrektorem telewizyjnej Dwójki. Na swoim koncie ma wiele odznaczeń i nagród – m.in. otrzymał Order Odrodzenia Polski, czy Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Marcin Wolski – ile ma dzieci? Sprawdź to wszystko poniżej!

Marcin Wolski – ile ma dzieci?

Marcin Wolski raczej stara się nie mówić o swoim życiu prywatnym. W związku z tym w mediach nie są dostępne takie informacje. Marcin Wolski – ile ma dzieci? Czy jest w związku? Mimo wielu pytań trudno na nie szerzej odpowiedzieć. Wiadomo jedynie tyle, że pisarz doczekał się jednego dziecka.

Marcin Wolski – córka

Marcin Wolski – córka: jak się nazywa? Trudno znaleźć takie informacje z rzetelnego źródła, ale najprawdopodobniej jedyna pociecha pisarza ma na imię Julia. Niestety nic więcej nie wiadomo na jej temat. 

Co wiadomo na temat Marcina Wolskiego?

Już wiesz, że tak naprawdę niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Z pewnych informacji jest natomiast to, że ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jest historykiem. Jeśli chodzi o jego debiut pisarski to miał on miejsce w 1966 roku na łamach „Szpilki”. Na koncie dziennikarza znajduje się mnóstwo książek, głównie powieści, nowel i opowiadań. Przez bardzo długi czas był związany z Polskim radiem. Tworzył też teksty znanych słuchowisk – np. „Laboratorium nr 8″ i „Świnki”.

Marcin Wolski – ile ma dzieci? Dowiedziałeś się już, że najprawdopodobniej ma jedną córkę o imieniu Julia.

Fot. główne: Ja Fryta via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023

Popularne wpisy: