Rodzice Putina – kim są?

Kaja Nowacka

Rodzice Putina – kim są? To pytanie zadaje sobie wiele osób, lecz niestety na tę chwilę na ten temat jest więcej spekulacji niż faktów. Dlaczego? Dowiedz się z naszego krótkiego artykułu!

rodzice putina

Władimir Putin ma na swoim koncie wiele tajemnic, a jedną z nich jest jego rodzina. Dyktator precyzyjnie dba o to, aby nikt nie poznał tej pilnie strzeżonej tajemnicy. Warto też podkreślić, że podczas swoich rządów Putin nie często pokazywał się w towarzystwie żony, a jeśli chodzi o kwestię dzieci, to praktycznie w ogóle o nich nie mówił. Czy wiadomo, jak nazywają się rodzice Putina? Sprawdź to w naszym krótkim artykule! 

Rodzice Putina – co o nich wiadomo?

Rodzice Putina to temat, na który niewiele wiadomo. W internecie można znaleźć informacje, że najprawdopodobniej oficjalną matką Putina jest Maria Iwanowna Putina, która urodziła się w 1911, a zmarła w 1998 roku. Ojcem Putina jest natomiast Władimir Spiridonowicz Putin urodzony w 1911 roku, a zmarł w 1999 roku. 

Jednak istnieje także inna wersja: niektórzy dziennikarze i biografowie twierdzą, że prawdziwa matka Putina to Wiera Nikołajewna Putina, zaś ojcem jest Płaton Priwałow.

Nie wiadomo, jak wyglądało pierwszych 9 lat dzieciństwa Władimira Putina. To temat okryty ogromną tajemnicą. Co więcej, oczywiście byli dziennikarze, którzy próbowali zdobyć te informacje, lecz stracili oni życie w podejrzanych okolicznościach lub zostali zamordowani. Od tego czasu raczej unika się tego tematu w Federacji Rosyjskiej. 

Władimir Putin – kim jest? 

Władimir Putin urodził się 7 października 1952 roku w Leningradzie, zatem w 2023 roku kończy 71 lat. Jest rosyjskim politykiem i obecnym prezydentem kraju. W 2022 roku został uznany za zbrodniarza wojennego przez Sejm RP i Senat USA. Nie każdy wie, że z wykształcenia Putin jest prawnikiem.

Wiesz już, że życie prywatne (w tym to, jak nazywają się rodzice Putina) Władimira Putina to duża tajemnica i właściwie nie są znane żadne szczegółowe informacje. 

Fot. Główne: Kremlin.ru via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023

Popularne wpisy: